Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor, hogyan legyen?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor, hogyan legyen?

Figyelt kérdés
Hétfőn kéne elkezdenem az új levelet, de hallottam, hogy néha érdemes szünetet tartani.BArátnőm egy hét szünetet szokott tartani,(azt mondta neki bevált :S ) nem tudom, hogy ez normális-e.Nőgyógyászomat nem érem el, segítsetek lécci.Elkezdjem az új levelet, vagy tartsak szünetet, ha igen akkor csak egy hetet?
2010. jan. 7. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Be kell szedni a 21 szemet. Utána 7 nap szunet, akkor kellene megjonni a mensesnek. Igy van megy a 28 napos ciklusod. A 8. napon kell bevenni az elso szem tablettát!
2010. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D Jó én ezeket tudom!:) De ha akarok tartani szünetet, akkor egy hét az elég?Magyarul ha a 7 nap szünet után is akarok egy hét szünetet tartani...
2010. jan. 7. 14:21
 3/9 anonim ***** válasza:
olyat nagyon nem lehet. ha szünteltetni akarod a tabletta szedését akkor az 3-4 hónap legyen, mert ezzel csak szétcseszed a ciklusod meg tönkreteszed a védelmet. a barátnőd jó hülyeséget csinál, mondd meg neki.
2010. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

barátnőd egy igazi hülye már bocs, és még büszkélkedik is vele. teljesen tökre tennéd vele a szervezeted, arról nem beszélve, hogy így már szinte felesleges is szedned, hiszen nem úgy védene ahogy azt kellene, úgyhogy a barátnőd ne lepődjön meg ha hamarosan terhes lesz. Nem kell szünet és ha még is akarsz az hónapokat jelentene. Ne aggódj a mai tabletták nem károsak, szedjed nyugodtan.


21

2010. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Normális esetben (csupán) 7 nap szedési szünetet szoktak tartani(ekkor van meg a menstruáció). Ha valaki már régóta szedi (4-5 év) olyankor szoktak hosszabban kihagyni,de az azt jelenti ,hogy pár hónapig egyáltalán nem szedi.


Nem tudom a barátnőd milyen összevisszaságban szedi,de én biztosan nem hallgatnék rá. ->7 nap szünet + 3hét szedés = 28 napos ciklus. Ez ismétlődik folyamatában. Nem hagyunk ki még közte plusz napokat./heteket.

2010. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elso vagyok: Ha teherbe akarsz esni, mugodtan hagyd ki a hetet, sott ne is szedd be a tablettákat!
2010. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy 19 évesen teherbe akarok esni...Komolyan aki nem tud oltás nélkül válaszolni, az ne írjon inkább.Köszi amúgy a válaszokat, sztem is baromság, de ő az idősebb gondoltam több esze van.Úgy látszik nem.:D
2010. jan. 7. 15:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Szólj a barátnődnek is hogy ne csináljon ilyen baromságot ha nem akarja magát tönkre tenni. És ilyen kérdéssel érdemes szakemberhez fordulni mielőtt valami nagyokos idősebb ismerős tanácsára szétcsesznéd a szervezeted. Max olyat lehet csinálni hogy nem hagyod ki a 7 napot sem, ha valami miatt, pl nyaralás pont nem jól jön ki a ciklus. Ilyet lehet, de ezt sem rendszeresen.
2010. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem, a barátnődnek nincsen több esze, sőt még egy 16 évesnél is kevesebb az esze. fél év a minimum amit szünetnek ajánlani szoktak, de inkább az egy év, mivel azt szokták mondani a nőgyógyászok h fél év kell mire teljesen kitisztul a tabletta a szervezetedből, a plusz fél év pedig arra jó h működj magadtól is egy kicsit normálisan.

egy 7 szünetet nemis tudom h hogyan lehet tartani, mert szünet után mindig az első menzeszkopr kell bevenni az első tablettát, szal ha a barátnőd abbahagyja a tablettát, aztán megjön neki, majd elmúlik, kb akkor telik le az egy hét ésakkor mikor veszi be az újat? ez teljes képtelenség a barátnőd teljesen nem OK

2010. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!