Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek melyik a jobb?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyik a jobb? Esetleg tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Lassan 18 leszek,a barátom 19. Már több mint egy éve vagyunk együtt és hát elég régen szexelünk. Eddig gumit használtunk de most mind a ketten szeretnénk már tablettát használni. Vélemények róla vagy tanácsok mellette ellene?:) köszi előre is!
2014. júl. 5. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Én csak ajánlani tudom: én csökkentett hormontartalmút szedek (75/20), semmi változást nem észleltem, viszont irtó előnyös mert nem kell a gumi és tologathatom a menstruációm , be tudom célozni, mikor legyen, stb.. Úgyhogy megéri, ha nem vagy ellene. Persze nálam előfordult, hogy nem teljesen szabályszerűen szedtem, akkor gumit használtunk az ovulációra esélyesebb napokon. :)
2014. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, sok olyan rémtörténetet hallottam, hogy tablettababa, mert kimaradt a hatóanyag. Mellesleg nem véd meg a fertőzésektől és vírusoktól. Mondjuk barátnőm is szed menstruációs görcsoldásra, de mi jobbnak látjuk a gumit, ráadásuk néha meglep bordázott felületűvel, ami teljesen más, főleg neki.
2014. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a hüvelygyűrűt ajánlom.

Sokáig szedtem tabit (6évig), most 2 éve a hüvelygyűrűt használom.

Ez a gyűrű kb 5 centi átmérőjű, amit fel kell helyezni (kb mint egy tampont, csak ugye ez gyűrű alakú), és 3 hétig van fenn, majd 1 hétre le kell venni, és utána újat felrakni.

Az ára kicsit húzós: 10.000ft 3 hónapra DE ezerszer kényelmesebb mint a tabletta. A tabit lehet,hogy elfelejted bevenni, naponta ugyanabban az időpontban kell bevenni, stb.

Ezt meg csak felrakod, aztán 3 hétig elfeledkezhetsz róla :)

Ha van kérdésed róla esetleg, írj privátban, szívesen válaszolok.

23/L

2014. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A gyűrűhöz még fiatalnak érzem magam. Igazából annyira megoszlanak a vélemények,hogy teljesen elbizonytalanodok.:(
2014. júl. 5. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerűbb naponta, mert megszokom, de 3 hetente már tuti elfelejteném, de kinek mi jobb.


Vannak alacsony tartalmúak igen, ez ...jó legyen 20, de igazából 0,02 milligram ösztrogént jelent, és valamennyi progeszteront ( de ez nem pont 75, ahogy első írta. Mivel többféle van, így nem is számít a szám, mert más a mértéke mindegyiknek, van 3 millligram ... övé valszeg mikrogramm, de mivel más vegyület, más a hatásfoka)

2014. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tanács? Lutri. Nem tudhatja senki, hogyan hat rád. Adott tabetta is másképp hat két emberre, ki kell próbálni.

Én jobban szeretem gumi nélkül csinálni (persze olyannal, akiben megbízom), vérzés kiszámíthatóbb.

Mellette, hogy inkább ez, mint abortsuz, hormonokat helyre lehet tenni, sebeket nem...

2014. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A gyűrűhöz még fiatalnak érzem magam."


WTF?

A gyűrű NEM spirál. Nem a méhedbe, hanem a hüvelyedbe kerül a kezecskéddel.


A kockázatokat mérlegelve neked kell döntened.

Vannak előnyei, de rengeteg kellemetlen mellékhatással is járhat.

2014. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagyis a tabletta mellett vagytok?:)
2014. júl. 5. 16:28
 9/10 anonim válasza:
Én a hormonmentes fogamzásgátlás híve vagyok. A pharmatex termékek is (megfelelő odafigyeléssel) jó fogamzásgátlók. Hosszú ideje csak ezt használjuk a párommal semmi meglepi nem volt. A mentsuáció is mindig pontos.
2014. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én tabletta ellen vagyok, de csak mert az én szervezetemet megviselte, az egyik barátnőm trombózist kapott tőle. Ha rossz a keringésed, ne használd, amúgy meg te döntöd el, akarod e a szervezetednek a hormon sokkot.
2014. aug. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!