Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Eddig óvszerrel védekeztünk, de most már elég komoly a kapcsolatunk, és én szeretném ha barátnőm tablettát szedne. Ő azonban nem akarja, fél hogy nem egészséges, illetve szerinte sokkal praktikusabb az óveszer. Hogy kellene meggyőznöm? Egyébként 18F 16L.
2014. jún. 24. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. A fogamzás gátló az hormon készítmény én sem vagyok a híve, és 16 éves lánynak egyáltalán nem javasolnám amúgy sem. Egyetértek a barátnőddel.
2014. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje vagytok együtt?
2014. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Plusz: Lehetőleg senkit ne vegyünk rá semmire. Javasoljuk, elgondolkodik, egyetért/elveti.

Ne próbáljuk "rávenni" :)

2014. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
16 hónapja vagyunk együtt:) Tisztában vagyok vele, hogy hormontartalmú, de sok barátnőm korabeli lány szedi, és nekik nincs vele problémájuk!
2014. jún. 24. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Na mondjuk az már egy ok amellett, hogy tényleg komoly. Az én barátnőm is kb. 17-18 éves kora óta szedi, szóval esetleg legyen az, hogy beszéljetek meg egy időpontot, amit mindketten elfogadhatónak tartotok. Akár keressetek meg előtte egy nőgyógyászt, ő felvilágosít titeket úgyis a lehetőségekről. Vannak már alacsony hormontartalmú készítmények, és persze lehetnek mellékhatások, de ma már szinte semmi nincs mellékhatás nélkül. Mert akkor lehetne az is, hogy ne egyél semmit, ne szívj levegőt stb. Mindenképp kell egy doki, de ha már úgymond abbahagyta a szervezete a "fejlődést", akkor szerintem nem lehet gáz.
2014. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"és nekik nincs vele problémájuk!"


A problémák egy része nem is akkor jelentkezik, amikor szedi, hanem amikor abbahagyja.

Minél fiatalabban kezdi el valaki szedni, annál nagyobb az esély, hogy amikor leáll vele, gondjai legyenek. Vérzési rendellenesség, post pill amenorchea (átmeneti vagy tartós meddőség).


Ha egy kicsit is szereted, ha fontos számodra az egészsége, akkor nem erőlteted rá.


A tabletta nem cukorka, az előnyei mellett rengeteg hátránya is van. Ezeknek a kockázatát nem tudod átvállalni tőle, így természetes, hogy neki kell döntenie.

2014. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra jutottunk, hogy elmegyünk közösen nőgyógyászhoz, és utána döntjük el!
2014. jún. 25. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Használhattok még esetleg hüvely kúpot is. Én e

nem javaslom a tablettát. Tönkre tette a hormonjaimat és majdnem az életemet is! 1 év sem kellett és már minden bajom volt!

2014. jún. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!