Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most tervezem hogy először...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tervezem hogy először megyek nődokihoz, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szeretnék felíratni magamnak, de sosem voltam még vizsgálaton sem (17éves vagyok). azt szeretném tudni, mire számíthatok ilyenkor? pontosan hogyan zajlik egy vizsgálat, és kb miket fog kérdezni tőlem? ha szeretnék olyan tabit szedni amitől mondjuk nem hízok, vagy rendbeteszi a bőröm, azt lehet külön kérni tőle?
2008. júl. 31. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hello, hát én csak a saját tapasztalatom tudom elmondani, hogy amikor éní rattam fel, egyáltalán nem vizsgált meg csak mondta h ír fel egy alacsony hormontartalmút (yasminelle) és ennyi. elmondta hogyan kell szedni, mellékhatás ilyenek. szerintem veled sem lesz semmi extra
2008. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmilyen problémád, és még szűz vagy (vagy azt mondod) nem fog hozzádnyúlni, legfeljebb vérvétel, ultrahang. Kérdezni arról szoktak, hogy mennyire van rendben a ciklusod, van-e bármi panaszod, dohányzol-e, szedsz-e valamilyen más gyógyszert, mire vagy alergiás / milyen gyógyszerérzékenységed van, esetleg a scaládban előforduló betegségekről, hogy neked van-e valami olyan bajod ami miatt nem írhatja fel. Hogy mi van akkor ha megvizsgál, azt sajnos nem tudom (vagy szerencsére). Jótanács: ha a doki bunkónak, nemtörődömnek mutatkozik, inkább keress másikat, kérdezz utána előre ha lehet.


V.

2008. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgálat előtt kérdéseket tesz fel neked pl.

- mi a panaszod/mi más egyéb ok miatt mentél hozzá (fogamzásgátló felírásánál tőlem megkérdezte, hogy én eddig mivel védekeztem),

- a menstruációdról (mikor volt utoljára, rendszeres-e),

- rákérdez korábbi betegségekre vonatkozólag is (nőgyógyászati betegség, műtét),

- gyógyszerallergiád van-e


Ezután le kell vetkőznöd alulról, és fel kell feküdnöd a nőgyógyászati vizsgálószékbe. Kívülről megnézi a külső nemi szerved, hogy nincs-e valami rendellenesség vagy más probléma. Ezután hüvelytükör segítségével megvizsgálja a hüvely és méhnyak területét, hogy nincs-e vele valami probléma (pl. váladékozás, gyulladás). Kolposzkóppal (olyan mint egy távcső)nagyított képen is megnézi a méhszájat. Ezután kenetet vesz a rákszűrésre a méhnyak területéről. Ezután két kézzel áttapintja a kismedencei szerveket (méh, petefészek), hogy kiszűrje a kóros elváltozásokat. Majd következik a mellvizsgálat: áttapintja a melleidet, hogy nincs-e csomó vagy egyéb kóros elváltozás.


Ha talál problémát, azt megvitatjátok, ott lekezel vagy felírt valamit. Ha nem talál semmit, akkor ír egy receptet és felvilágosít a gyógyszer használatáról, működéséről és esetleges mellékhatásáról. Persze megkérheted, hogy úgy írjon fel neked tablettát, ami nem hizlal (bár a mai fog.gátlók ritkán és kismértékben - 1-2kg - hizlalnak - és első hónapokban fordulhat elő -, ami egyáltalán nem vészes) és szebbé teszi a bőrödet.

2008. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat:-) remélem tényleg nem lesz semmi extra, mert magától a vizsgálattól tartok picit...
2008. júl. 31. 13:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
engem kikérdezett volt-e trombózis meg hasonló a családom kórtörténetében,stb...következőleg elküldött vérvételre,utána visszamentem,elmondta az eredményeket,felírta a tabit...rá fél évre kellett elmennem méhnyakrákszűrésre...
2008. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem annyi volt, hogy megkérdezte, hogy volta-e már fiúval mondtam hogy nem, ezután kikérdezett, hogy volt-e trombozis a családba meg hasonlok, utána megkérdezte hogy milyen gyógyszert szeretnék, esetleg olyat ami jó a zsíros bőrre és ennyi volt!Ja és annyi hogy azt mondta mielött elfogy a gyógyszer menjek vissza hogy megvizsgáljon!ennyi!!De ez doki függő hogy kikérdez-e vagy elküld-e vérvételre...de elöbb utobb ugyis megvizsgál!!
2008. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
talán jobb nem is halogatni ezt a vizsgálatot... arra is gondoltam h azt mondom a dokinak h még nem voltam fiuval és így megúszom, de a végtelenségig nem húzhatom. köszi a válaszokat!
2008. júl. 31. 21:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ma voltam, alig pár órája.Anyummal voltam, az aszisztens anyumtól kérdezte az adatokat, nekem peg csak annyi volt, h le kellett vennem a bugyim(jobb ha szoknyába mész, mert akk. elég a bugyit levenni=)(De ne legyen feszülős a szoknya), gumikesztyű, felnyúlt közbe nyomkodta a hasamlaját.Megkérdezte, h van-e rendszeresen vérzésem és hány éves voltam amikor először megjött...Felírta a gyógyszert, elmondta, h kell szedni és kész=)
2008. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!