Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A pesszárium mennyire jó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pesszárium mennyire jó fogamzásgátlási módszer? Nők mennyire jött be nektek?

Figyelt kérdés
Pesszáriumot szeretnék és jó lenne tudni,hogy mennyire hatásos fogamzásgátlási módszer.Ha hüvelykúpot használok mellé akkor védett vagyok?Főleg olyanok válaszát várom akik pesszáriumot használnak egy ideje vagy volt vele tapasztalatuk. Köszönöm a válaszokat. :)

2014. máj. 25. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
2014. máj. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én Lea contraceptivumot használok,ez kapható itthon is, és egy továbbfejlesztett változata a pesszáriumnak, bár hívják méhszájsapkának is. Igaz még csak 3 hónapja használom, de én nagyon elégedett vagyok vele. Előtte 12 évig gyógyszert szedtem, nem volt vele nagyobb problémám de elég volt, és nem bántam meg. Úgy vagyunk vele hogy ha becsúszik a baba nem gond, sőt örülnénk. Az orvosok nagyon erőltetik a gyógyszert, mindenképpen keress neten olyat aki ért hozzá, mert a többség nem ismeri és ezért nem ajánlja. Én azért néztem ki a Leát, mert egy méretű, és vákuumos is így szinte lehetetlen rosszul feltenni, mert a kialakítása miatt rögtön magától a helyére kerül. Mi vettünk hozzá zselét és megszakítással használjuk, így nagyon megbízható szerintem, annyira azért nem könnyű teherbe esni vele. Szóval ha esetleg problémád van a gyógyszerrel, vagy csak abbahagynád mert hamarosan esetleg szeretnétek babát szerintem nagyon jó dolog, ha jól használod, de ha esetleg nagyon fiatal vagy vagy nincs tartós kapcsolatod ahol belefér, és nem tartanád meg ha mégis becsúszna én meggondolnám, mert akkor jó a gyógyszer. 100% védettség nincs, gondold át és mérlegelj, de ha érdekel még valami kérdezz nyugodtan:)
2014. máj. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Babát még nem szeretnék,mert fiatal vagyok(18). :) Fogamzásgátlót szedek már 2 éve és nagyon megterheli a szervezetem ezért szeretnék hormonmentes fogamzásgátlót.Az óvszer egyikőnknek sem jött be sajnos.
2014. máj. 26. 16:10
 4/4 anonim válasza:
Értem, én így utólag visszagondolva ugyanúgy szedném a gyógyszert, mert az a legbiztosabb. Mit jelent hogy megterheli? Van akinél vannak tünetek, amik elviselhetőek, de vannak komoly dolgok amikkel nem éri meg kockáztatni, ezt neked és az orvosodnak kell mérlegelni.
2014. máj. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!