Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hányadik szem fogigátlótól...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hányadik szem fogigátlótól vagyok védve?

Figyelt kérdés
Regulont szedek és a ciklus1. napján kezdtem!!!
2009. dec. 28. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

betegtájékoztató

fogigátló -.-" uramatyám..

2009. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudok ám olvasni! És NINCS BENNE- KÉPZELD!!!!!

Ha nem hiszed járj utána!

2009. dec. 28. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:

tényleg nincs benne, én is megkérdeztem...bár nem itt...

am 1 levél

2009. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor az első levél szedése utántól? Hát ez nekem nagy csalódás. :(( Azért köszi a választ kedves 2.!
2009. dec. 28. 17:06
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Ne nagyon halgass arra, aki azt mondja , hogy 1 hónap... Inkább óvatos legyél mint felelőtlen. Az én tanácsom minimum két levél után ( két hónap) vagy védve. Ugyanis az összes nőgyógyász ezt tanácsólja, és többnyire az összes fogamzásgátlóra.
2009. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
fogigátló.inkáább kérdezd meg az orvost az a biztos
2009. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
anyukám nőgyógyász,ő nekem azt mondta 1 hónap után hat, a pácienseinek is ezt szokta mondani
2009. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én ha tuti biztosra akarnék menni megvárnám az első levelet. a én fogamásgátlóm elvileg azonnal védett, egy hét után csináltuk először gumi nélkül, de csak az első levél után ment belém.
2009. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

egy hónap után már bőven hat, ugyanis ha a ciklus első napján kezdted akkor már abban a hónapban megakadályozza a peteérés, mivel nem hagyja beindulni már. és az hogy nincs benne a betegtájékoztatóban....:

Naponta 1 tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban a havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 gyógyszermentes nap következik, melynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik. A 8. napon kell a következő 21 filmtabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg).

Első alkalommal történő szedés

- várjon a menstruációs ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata (kondom, pesszárium, spermicid). Az első tablettát a menstruációs vérzés első napján kell bevenni.

- ha már elkezdődött a ciklus, akkor elkezdhető a tabletta szedése a menstruációs ciklus 2-5. napján is, függetlenül attól, hogy még tart-e a vérzés vagy már nem. Ebben az esetben az első ciklusban, a tablettaszedés első 7 napján más fogamzásgátló módszert is kell alkalmazni.

- ha már 5 napja elkezdődött a menstruációs ciklus, akkor várni kell a következő ciklus kezdetéig, addig ajánlatos más fogamzásgátló módszer használata. A tabletta szedését a következő menstruáció első napján lehet elkezdeni.

kiemelném ezt a részt: "-ha már elkezdődött a ciklus, akkor elkezdhető a tabletta szedése a menstruációs ciklus 2-5. napján is, függetlenül attól, hogy még tart-e a vérzés vagy már nem. Ebben az esetben az első ciklusban, a tablettaszedés első 7 napján más fogamzásgátló módszert is kell alkalmazni."

Nem tudom kinek mennyi jutott logikából, de én ebből arra következtetek hogy ha az első napon kezded szedni akkor rögtön véd...

2009. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!