Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik a legmegfelelőbb...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a legmegfelelőbb fogamzásgátló egy 14 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Az óvszert kivéve. Normális válaszokat szeretnék, nem pedig olyat, hogy ne szexeljek.

2014. máj. 3. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Ne szexelj, ez a normális válasz egy korodbeli lánynak.
2014. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
figyelj, ahhoz hogy fogamzásgátló tablettát szerezz mindenképp el kell menned orvoshoz, ha jól tudom.... majd ő elmondja... de butaságot teszel szerintem.:)
2014. máj. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az óvszert kizárod a lehetőségek közül, nem hinném, hogy bárki tudna biztonságos módszert ajánlani fogamzásgátlásra 14 évesen, de ne legyen igazam.


Gondolom, te is tisztában vagy vele, hogy ebben az életkorban hormonális fogamzásgátlóval beavatkozni a szervezeted természetes működési rendjébe nagyon nem lenne jó megoldás, még akkor sem, ha egy esetleges nem kívánt terhességnél még nyilván mindig kevésbé rossz.


16 évnél fiatalabbaknak nagyon nem ajánlott a tabletta, és nem véletlenül van szükség szülői beleegyezésre 16 éves életkorig ahhoz, hogy a nőgyógyász felírja valakinek.


Én is nagyon korainak tartom ebben az életkorban a szexuális életet, de tisztában vagyok vele, hogy a mi véleményünk nem fog befolyásolni. Csak azt tudom kívánni neked, hogy később se bánd majd meg ezt a döntésedet.


Az óvszert milyen szempontból nem tartjátok jó megoldásnak, ha már mindenképpen ilyen fiatalon van szükségetek fogamzásgátlásra?

2014. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

részletes leszek, hátha komolyan gondolod hétköznap suliidőben a kérdésed.


gyógyszert/hormontapaszt/hormonszurit nem kapsz, veszélyes is lenne.

spirált nem kapsz, veszélyes is lenne.

a pesszárium drága, külföldről kell beszerezni, mellé spermicid kell, és csak jó felhelyezéskor biztonságos.

lea drága, mellé spermicid kell, nem tudom, mennyire biztonságos.

pharmatex: rengetegen panaszkodnak teherbeesésre mellette, és minimum megszakítás kell mellé.

megszakítás: szinte egyenes út a gyerekhez vagy abortuszhoz egy éven belül.

hőmérő, nyáknézés fegyelmezett, idősebb pároknak, akiknek a gyerek se baj.

ovulációs teszt előrejelzésre: az eredmény pontatlan, és lehet spontán ovuláció a normálison kívül.


kihagytam valamit? az aszpirinos poént.


a gumi az egyetlen használható fogamzásgátló, nem a legmegfelelőbb.

ez most nem az a topik, ahol követelheted a normális választ, mert a kérdés sem normális.

2014. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Én is 14 vagyok és Pharmatexszel védekezünk és belém engedi a barátom. Nagyon odafigyelünk a felhelyezésre és kettőt szoktunk egyszerre.
2014. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ezzel a módszerrel szinte biztos, hogy még 16 éves korod előtt terhes leszel. Persze ne legyen igazam...

A Pharmatex megszakítás nélkül nagyon nagyon nem megbízható.


Kérdező:

Ilyen idős korban bármilyen hormonális védekezési forma elég nagy felelőtlenség lenne. Az egyetlen olyan dolog, ami megbízható és szét sem cseszi a szervezeted, az a gumi.


Akármennyire nem tetszik, gumival kell védekezni és kész, ha már mindenképpen szexelni akarsz 14 évesen. Ez nem szeretem-nem szeretem kérdése.

Egyébként a gumi közel sem olyan rossz, mint ahogy egyesek beállítják. Tökéletesen lehet élvezni vele a szexet.

2014. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
6: azok esnek teherbe akik nem tudják használni vagy nem jól tárolják. (nőgyógyász mondta)
2014. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14 évesen teliraknak... mai fiatalság rulez!
2014. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát persze, hidd csak azt:D

Gondolom a nőgyógyászod se használta a büdös életben:D

2014. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hormonális fogamzásgátlókhoz még fiatal vagy, 16 év körül szokták felírni, vérvétel után.

Én a pharmatexet nem ajánlom, a nővéremnek lett egy abortusza miatta.

Megszakítás, naptármódszer, stb: nem biztonságos, előbb-utóbb gyerek lehet belőle...

Szerintem bírd ki gumival, vagy maradjatok a pettingnél.

2014. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!