Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan működnek a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működnek a fogamzásgátló tabletták? Milyen káros hatásai vannak? Miylen gyakran kell szedni?

Figyelt kérdés

15 vagyok, csak bnömmel erröl beszélgettünk de nem azért mert elakarjuk vesziteni, csakugy beszéltünk rola és kivánsci lettem

15/L


2009. dec. 18. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában hormon tartalmú készítmények,és hosszú távon mindegyiknek van mellékhatása.Több féle van belőlük,az orvos írja fel,és általában folyamatosan kell szedni.
2009. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

A fogamzásgátló lényege, hogy megakadályozza a peteérést. Ez a legfontosabb. Emellett elvékonyítja a méhnyálkahártyát és kevésbé átjárhatóvá teszi a méhnyakat.Lényegében kikpcsolja az egész rendszert, ami kellene ahhoz, hogy baba legyen.


Kifejezetten káros hatása szerintem nincs, inkább kockázatai lehetnek. Pl. oda kell figyelni a trombózisveszélyre, májműködésre, ilyesmi.


A legtöbb tablettát 21 napig kell szedni, naponta egyet természetesen, utána 7 nap szünet és így tovább.

2009. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ma már nagyon minimális hormontartalmuk van a gyógyszereknek. Épp ezért nincs mellékhatásuk hosszú távon ha sikerült megtalálni a neked megfelelőt. De vannak esetek mikor hosszú évek után valaki abba hagyja és jó néhány hónap mire először újra menstruálni fog.

Az elején vannak esetleg mellékhatásai, valakinek megnő a melle, vagy egy teljes hónapig vérzik mire hozzá szokik a szervezete. Vannak akik a felírt gyógyszer mellett libidó csökkenésre panaszkodnak. Ami azért érdekes, mert az orvosok és gyógyszerészek nagy többsége szerint ez fizikailag lehetetlen.. Pedig biztosan van igazság alapja, nem véletlenül fordulnak elő ilyenek.

Mielőtt felírják az orvos elküld egy vizsgálatra, hogy megnézzék jól működik-e a májad, és van esély trombozisra. Ezek sajnos rizikófaktorok, úgyhogy ha ezek nem "okésak" akkor nem szedhetsz ilyen gyógyszert. 21 napig kell szedni, naponta egyet.. aztán 7 nap szünet, majd újra ez a folyamat.


A fogamzásgátló egyébként állterhességet hoz létre a szervezetedben így véd a teherbe eséstől.

2009. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2009. dec. 21. 00:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Tönkre teheti a májat. én kb. 5évig szedtem fogamzásgátlót /3 év, 1 év szünet, újra 2 év/, és a májtesztjeim nagyon rosszak /anti alkoholista vagyok/, a doktornőm szerint a fogamzásgátlótól. Most életem végéig naponta 2-szer májerősítő gyógyszert szedek. ezzel nem karlak lebeszélni, elég ritkaság,hogy így tönkre tegye a májat a fogamzásgátló, de ilyen is van.
2009. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
utolsónak: de nem kellett tesztet csináltatni? az nem pont azért van h az iylet elkerülje az ember?
2009. dec. 21. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden évben egyszer kellett tesztre menni. akkor még semmit nem mutatott ki. Aztán utolsó éven nem mentem tesztre, mert már akkor nem is szedtem a fogamzásgátlót. rá 5 évre derült ki egy véletlen vérvételnél a baj. /májtesztnél 4 érték van -nekem az egyik a GMT nagyon magas /max.0,60 lehet nekem meg 2,40 körül van//. Több dokinál is voltam és mind egyet értettek,hogy a fogamzásgátlótól van miután össze-vissza küldözték a véremet ilyen meg olyan leboratóriumokba.
2009. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!