Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kimaradt vérzés a 7napos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kimaradt vérzés a 7napos szüneten. Folytassam vagy inkább várják?

Figyelt kérdés
Szerettem volna megváltoztatni a mensi napokat. Igy a 21napból csak 12 szedtem be.Majd 7 nap szünet. Most vagyok a 6.napban de még mindig semmi. Több hónapja szedem a janee tablettát.volt már kimaradás máskor is de nem igy h hamarabb abbahagytam. Az ok 4 hónap után jön vissza a párom külföldről és szerettünk volna együtt lenni. Ez szerintem nem akkora bűn.A kérdés a következő ami felmerült bennem. Megvárom a szünet végét és akármi lesz is a 8. Napon elkezdem szedni tovább. Vagy hagyom h kitolódjon a szünet addig mìg meg nem jön és akkor kezdem el szedni.? A 3.lehetőség kihagyok egy egész hónapot megvárom míg minden helyreáll.

2014. márc. 24. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon buta vagy. Nem véletlenül írják a betegtájékoztatókban is, hogy a vérzést eltolni tablettaszedés közben csak úgy lehet, ha a tablettamentes napokat rövidíted/hagyod ki. A 21 tablettát be kell venni minden esetben, nem lehet csak úgy önkényesen kihagyni a felét. Minek szeded egyáltalán, ha ennyire nem tudod, hogyan kell, és ennyire nem érdekel, hogy hat-e egyáltalán? (Igen, jelenleg a tabletta hatása nálad kiszámíthatatlan. És szerintem ez a kisebb gond, mert ki tudja, milyen módon zavartad össze a szervezetedet...)
2014. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
inkább kérdezd meg az orvost.
2014. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi a fenének kell össze-vissza tologatni?

Aki össze-vissza tologatja, az ne lepődjön meg, ha össze-vissza jön meg neki a vérzése. Vagy meg sem jön. Sőt, ha nem szedted pontosan az előírásoknak megfelelően, tehát nem pontosan úgy toltad el a vérzés, vagy hoztad előre, akkor még akár terhes is lehetsz.

És azt pedig nem lehet, hogy 1 hónapra leteszed. Ha le akarod tenni, azt orvosok is úgy javasolják, hogy legalább akkor 3 hónapot kell várni, mire újra folytatja az ember.

Először is csinálj egy terhességi tesztet biztos, ami biztos alapon.

Ha nem vagy terhes, akkor a szünet után folytasd a gyógyszer szedését, ha utána sem jelentkezik vérzés, akkor pedig keresd fel az orvost!

2014. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen kimaradt vérzésről és milyen 7 napos szünetről beszélsz te?


Nem lehet ilyen módon variálni a szedéssel, hogy kevesebbet szedsz be, tehát még jó hogy nem úgy reagál a szervezeted, mint ahogy várod!


A poén, hogy ezzel azt érted el, hogy 1) kiszámíthatatlanul bármikor megjöhet majd; 2) plusz a védettségednek is oda.


Nincs értelme folytatnod a 8. napon sem. A védettséged nem állna vissza a maradék tablettával, mert ahhoz túl sokat hagytál ki.


Most felejtsd el a tablettát, és várd meg míg legalább kétszer (!) megjön és akkor TELJES levéllel esetleg újrakezdheted a szedést.

2014. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak a szünetet lehet rövidíteni!A tablettákat mindig el kell szedni!Ha el akarod tolni a menzeszed,példaként a 7napos szünet helyet csak 1,2,3,4,5 vagy 6 napos szünetet kellett volna tartanod.Várd meg míg megjön,de ne csodálkozz ha majd 4hét múlva jön meg,védelemre meg ne számíts..
2014. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Aramat válasza:

Sziasztok :)

Én Symicia tabit szedek, szilveszter környékén változtattam meg, hogy mikor jöjjön meg, 2 nappal előrébb hoztam, előrébb kellett. Nos nekem nem voltak problémák vele, rendesen megjött utána. Viszont nem mind1, hogy milyen tipusú a fogamzásgátló. Találtam egy hasznos linket, mindenki figyelmébe ajánlom.


[link]


Olvasgattam arról is, hogy a 7napos szünet alatt véd e a tabi, nos megoszlottak róla a vélemények, de többen " szavaztak " arra hogy véd. Kinek mit tanácsolt az orvosa? az enyém szerint is véd. De olvastam olyan orvos hozzászólását is aki szerint nem.


Nekem is van most egy problémám, a jövőhéten tudok dokihoz menni. Ez előző hónapban megjött azon a napon amikor kelett gyenge 2 napos vérzés volt aztán további 2 nap véres barnás. Most ebben a hónapban szintén megjött amikor kelett de csak 2 napig volt a gyengébbnél is gyengébb aztán barna.. Van valakinek ilyen tapasztalata? Csináltam tegnap terhességi tesztet ami negatív lett bár az utolsó együttlét óta csak 8 nap telt el, de úgy gondoltam ha két hónapja is ilyen volt a mensim akkor megcsinálhatom, csütörtökön meg megismétlem hogy meglegyen az utolsó együttléttől számítva a 10 nap amikor a teszt kimutat bármit is.

Minden hozzászólás érdekel :)

Szép napot!

2014. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hülyeséget csinálsz, így nem véd.


hónapokig szedted, míg szükségtelen volt, hiszen nem volt itt a barátod. most meg, hogy kéne, abbahagyod.

olyat csinálhattál volna, hogy nem tartasz szünetet két levél közt, és akkor tényleg nem jön meg. most kezdheted elölről, mintha sose szedted volna. de ha elkezded, akkor csak rendesen.

2014. márc. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aramat,


véd a 7 napos szünetben, HA normálisan szeded!


A normális szedés azt jelenti, hogy beszeded az ÖSSZES hatóanyag-tartalmú tablettát és UTÁNA tartod meg az előírt (vagy csúsztatás esetén rövidített szünetet) és a szünet után IDŐBEN folytatod a következő levéllel a szedést és nem hagysz ki egyet sem az első héten (és nem hánysz, nem megy a hasad és antibiotikumot se szedsz mellé)!


Ha csak csettintesz egyet, hogy "na most leállok vele 7 napra", az nem számít rendes 7 napos szünetnek, így akkor NEM VÉD!

Akkor se, ha kevesebb tablettát szedsz be, és így változtatod a vérzést!


A másikra:

10 nap után még a legerősebb teszt se mindig mutatja ki a terhességet,

ugyanis 10 nappal az aktus után még többnyire nincs is mit!

7-10 nap a beágyazódás KEZDETE, és ehhez számítva kell még pár nap, hogy elegendő HCG legyen a vizeletben, hogy ki lehessen mutatni!


Egy 25 mlu/ml-es teszttel minimum 14 napot kell várni!

2014. márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!