Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátlókat hogy kell...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátlókat hogy kell szedni?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni, de nem tudom, h h kell..azaz h nagyjából tudom, csak a betegtájékoztató valami olyasmit ír, h amelyik nap megjön azt a napi tablettát szedjem be..tehát én ezt úgy értelmezem, h ha mondjuk megjön szombaton, akkor a szombat feliratú tablettát kell beszednem..ugye?
2014. márc. 9. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szombaton megjön tényleg megjön akkor beveszed az első tabit. Aztán másnap a másodikat ugyan abban az időpontban mint mikor az elsőt, és így tovább.
2014. márc. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
megjön szombaton, beveszed a szombatit mondjuk este 9kor akkor a többi tablettát is minden este beszeded 9kor, ha elfogyott az első levél vársz 7 napot ebben az időszakban meg fog jönni, 7 nap múlva beveszed megint este 9kor az aznapit, akkor is ha még beteg vagy... (de ezt nem mondta el az orvos aki felírta??) 18/L
2014. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát ilyen pontosan sajna nem világosított fel..
2014. márc. 9. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden pontosan le van írva. Olvasd még el háromszor. Egyáltalán milyen tablettát szedsz? Sok féle van. 21 szemes, 28 szemes.....


Igen, alap hogy ha mondjuk hétfőn jön meg a menstruációd, akkor te a hétfői feliratú tabit veszed be.

Vannak olyan tabik, amikben minden egyes tablettában ugyan az a hormonösszetétel van, ergo teljesen mindegy lenne, melyiket veszed be - csak azért vannak ott a nap megjelölések, h tudd követni hol tartasz.



Vannak azonban olyan tabik, ahol nem azonos minden tabi tartalma. Én ilyet nem szedtem, ezért erről nem okoskodom. Ott olyanról hallottam, hogy te ragasztod fel a hét napjai feliratokat, hogy aztán követni tudd, melyik nap mit kell beszedned.


Van olyan tabi ahol 21 tabletta beszedése után 7 nap szünetet kell tartani, van ahol pedig mind a 28 napban beszedsz egy tabit. (ebből 7 db placebo szokott lenni, amiben nincs hatóanyag.)

2014. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szájon át. Orvost esetleg nem kérdezted?
2014. márc. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!