Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha NuvaRinget használok,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha NuvaRinget használok, szabad alkalmanként dohányoznom?

Figyelt kérdés

úgy tudom, hogy fogamzásgátló tablettánál nem lehet cigizni. ugyanez igaz a hüvelygyűrűre is? ritkán cigizek, heti 1x kb.

18/L


2014. febr. 20. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos...
2014. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

de az mit jelent? mi bajom lehet tőle?

a vizsgálatok szerint nem vagyok hajlamos trombózisra :)

2014. febr. 20. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
10 éve szedek fogamzásgátló tablettát, és mellette dohányzom is, napi egy dobozzal. A fogamzásgátló+cigaretta kombójának egy következménye lehet, mégpedig a TROMBÓZIS. Tehát terhes nem leszel tőle, mert a hatákonyságát nem befolyásolja...
2014. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a hatékonyságát befolyásolja, hanem a trombózis esélyét növeli. Ugyanis mind a tabletta, mind pedig a cigi önmagában is növeli a trombózis esélyét, de ha együtt van a kettő, akkor ez a hatás összeSZORZÓDIK.


Egyébként a trombózis hajlamot nem lehet teljesen kizárni egy Leidein mutációs vizsgálattal (gondolom ezt végezték nálad), ugyanis számtalan másik mutáció is okozhatja, midet pedig nem tudják kivizsgálni, mert rengeteg pénzbe kerülne.

A másik dolog, hogy ha elvileg nincs is rá hajlamod, önmagában a cigitől és a fogamzásgátlótól is kaphatsz trombózist, csak kisebb eséllyel.


Felőlem cigizz, a te életed, de én azért nem tenném a helyedben.

2014. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!