Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire hatásos a megszakítás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hatásos a megszakításos védekezés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van már itt, de kíváncsi lennék valamire. A statisztika szerint kb 30-40% teherbe esik 1 éven belül, akik így védekeznek. Kérdésem arra irányul, hogy az a 40% úgy esik teherbe, hogy nem teljes a kontroll és véletlenül rossz helyen ment el a férfi, vagy minden esetben "jókor volt jó helyen" és az előválladéktól lett terhes a nő? Azt olvastam, hogy az előválladék tartalmazhat spermát, DE csak akkor, ha az egy korábbi magömlés után "megragad" a húgycső falán vagy hol és, ha 2 élvezés közt elmegy az illető vizelni akkor vizelettel távozik az a kevés sperma ami esetleg ott maradt. Vagy a savassága "ártalmatlanítja", nem emlékszem már, hogy volt megfogalmazva. És mi van akkor, ha van előjáték is? Ha a párommal orálisan csinálom, akkor végülis az előválladék a szájába kerül.


6 éve élek rendszeres nemi életet, 4 különböző partnerem volt, mindegyikőjükkel így védekeztem és egyikőjük sem lett terhes. Nem vagyok meddő.

Remélem azért érthető a kérdés, bár talán kissé hosszú és bonyolult megérteni, de azért remélem kapok rá választ.


2014. febr. 17. 23:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem függ a pisiléstől és a maszturbációtól a spermiumaid életképessége.

Egyébként meg egyáltalán nem biztonságos megoldás. Lehet magyarázni, hogy x évig nem lett belőle baba, csak épp ilyenkor szokott sokszor kiderülni, hogy valamelyik fél meddő. Persze lehet orosz rulettezni, de azért nem olyan drága a fogamzásgátló vagy a gumi...

2014. febr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Igazából a Pearl index, amire hivatkozol, feltételezi a helyes használatot... tehát elméletileg nincsenek benne azok, akik nem tudják kontrollálni az eseményeket, gyakorlatilag pedig nem ellenőrizhető ugyebár...


Itt két bibi van alapvetően.


"És mi van akkor, ha van előjáték is? Ha a párommal orálisan csinálom, akkor végülis az előválladék a szájába kerül. "


Nem az összes... az előváladék folyamatosan termelődik.


"6 éve élek rendszeres nemi életet, 4 különböző partnerem volt, mindegyikőjükkel így védekeztem és egyikőjük sem lett terhes. Nem vagyok meddő. "


Voltál spermavizsgálaton? Amíg nem , addig ezt nem jelentheted ki! És a hölgyek meddőségi vizsgálaton? 4 nő még nem releváns statisztikai adat. ;)


Viszont ami a legnagyobb probléma: még szakemberek közt is vitatott, hogy az előváladék tartalmaz-e életképes spermiumokat, vagy pedig csak a húgycsőből mossák ki a korábban bent maradtakat? Ugyanis spermium tutira van az előváladékban is, csak a termékenyítőképessége kérdéses....


És ha azt feltételezzük, hogy a Pearl index hamis a megfelelő használat ellenőrizhetetlensége miatt... az előváladék körülötti szakmai bizonytalanság már elég komoly kockázati tényező szerintem...

2014. febr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Voltam igen, és a mostani párom is volt, mert hosszú távra tervezzük és idővel majd nyilván szeretnénk gyereket is, de még nem most. Nem emlékszem már, hogy hol olvastam, de akkor gondolom biztos onnan voltak az infók, amit te írtál. Kár, hogy nincs releváns adat, ami 100%-ig biztos lenne. Az óvszertől azért félek, mert már többször is kiszakadt(más-más márka még a Durex is), és több ismerősöm is mondta már, hogy hasonlóan járt. Tablettával meg az a gond, hogy nem szeretném, ha a párom hormonokkal tömné magát. De majd lehet, hogy ezek után elgondolkodunk valami más megoldáson.
2014. febr. 18. 00:17
 14/20 anonim ***** válasza:

Más megoldás?


A megszakítás mondjuk pharmatex cuccokkal kombinálva már elég biztonságos...


Na meg a másik: a megszakítás nekem baromira illúzióromboló... szeretem végig magamban érezni a páromat! :)


Mondjuk én már kb 20 éve nem védekezek sehogy... de ha kellene, és tartanék a hormonoktól, mai fejjel a leát választanám, spermiciddel kombinálva...


Nincsenek hormonok, sem szakadt gumi... :)

2014. febr. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
A pharmatex elég sok nőnél és férfinél irritációt okoz, használtam én is, nem jó. Két partnerem volt eddig hosszabb távon, megszakítással...és még mindig nem vagyok terhes...ha az ember okosan csinálja, nincs ezzel gond, hiába mondják, hogy meddőség ide vagy oda...akkor ezek szerint rengeteg ember az. :) Bár tény, hogy a megszakítás inkább azoknál ajánlott, ahol becsúszhat a baba. Nekem inkább az az illúzióromboló, hogy a felajzott partnerem nem élvezhet belém, rossz érzésem van tőle, hogy neki nem olyan jó, de ő választotta. 21/n
2014. febr. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy illúzió romboló, de én így szoktam meg és van, akinek pont az tetszik, hogy ha a testére kerül. Persze jobb lenne nyilván végig bennmaradni, de egyelőre nem hiányzik egy baba. Pharmatexről még nem hallottam, de majd utánanézek.
2014. febr. 18. 00:38
 17/20 anonim ***** válasza:

a pharmatexszel az is baj, hogy nagyon tocsog, ezért nehezebben lehet mellette érezni.

én spirált használok egy hónapja, és nagyon figyelek, mert rossz a híre itt a neten. (akivel élőben beszéltem, mindenki ajánlotta, orvos, gyógyszerész, és egy orvosi műszerbolti eladó, akitől pesszáriumot akartam venni)eddig semmi vész. gyenge görcsök mindennap, de nem vészes, és arra számítok, hogy pár hó múlva egyáltalán nem fogom érezni.

2014. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Remélem, el tudod olvasni: [link] - ez a (egyik) baj a módszereddel!


Az pedig, hogy az óvszertől félsz, miközben megszakítással mered, teljesen abszurd!

Helyes használattal NEM szakad az óvszer. Helytelennel bizony, gyakran. De nincs olyan sok szabály, amit be kellene tartani hozzá, hogy ne legyen baj.

napidoktor.hu/cikk/70.22767/A-14-leggyakoribb-hiba-ovszerhasznalat-soran

Amit most csinálsz, azzal sokkal többet kockáztatsz.

2014. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Majd jobban utána nézek más alternatíváknak, köztük azoknak amiket itt korábban leírtatok. Nem vagyok annyira tehetetlen, hogy egy óvszert ne tudjak használni... Max a legeslegelső alkalommal mikor még szűz voltam, akkor talán nem tudtam teljesen, de az nem most volt. Lehet, hogy pont mindig kifogtam azokat a darabokat, amik kicsit selejtek voltak. Vagy csupán teljesen más okból volt velük szerencsétlenségem. Az, hogy jobban félek tőlük nem teljesen fedi a valóságot, de ha azt veszem alapul, hogy véletlenül kiszakad és bent megyek el akkor megtörténhet a baj, de ha mindenképp kiveszem és kint megyek el, akkor nem történhet baj. Eddig ezen az állásponton voltam. Kicsit most elbizonytalanodtam látva az oldalt is, amit linkeltél. Pedig már beleéltem magam, hogy elég csupán kontrollálni magam a terhesség elkerüléséhez.
2014. febr. 18. 12:29
 20/20 anonim ***** válasza:

Én 15 éves koromtól 20 éves koromig így "védekeztem", nem lettem terhes, szerencsém volt. Egyszer véletlenül az egyik exem elment bennem, de ekkor is szerencsém volt, azóta megjött az eszem és normálisan védekezem.


23/l

2014. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!