Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire hatásos a megszakítás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hatásos a megszakításos védekezés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van már itt, de kíváncsi lennék valamire. A statisztika szerint kb 30-40% teherbe esik 1 éven belül, akik így védekeznek. Kérdésem arra irányul, hogy az a 40% úgy esik teherbe, hogy nem teljes a kontroll és véletlenül rossz helyen ment el a férfi, vagy minden esetben "jókor volt jó helyen" és az előválladéktól lett terhes a nő? Azt olvastam, hogy az előválladék tartalmazhat spermát, DE csak akkor, ha az egy korábbi magömlés után "megragad" a húgycső falán vagy hol és, ha 2 élvezés közt elmegy az illető vizelni akkor vizelettel távozik az a kevés sperma ami esetleg ott maradt. Vagy a savassága "ártalmatlanítja", nem emlékszem már, hogy volt megfogalmazva. És mi van akkor, ha van előjáték is? Ha a párommal orálisan csinálom, akkor végülis az előválladék a szájába kerül.


6 éve élek rendszeres nemi életet, 4 különböző partnerem volt, mindegyikőjükkel így védekeztem és egyikőjük sem lett terhes. Nem vagyok meddő.

Remélem azért érthető a kérdés, bár talán kissé hosszú és bonyolult megérteni, de azért remélem kapok rá választ.


2014. febr. 17. 23:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, szerencséd volt.
2014. febr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az AIDS meg a szifilisz ellen semennyire.


Gyereket meg ne védekezd ki mert elfogyunk a végén, főleg ha mindenki nemibeteg lesz :D

2014. febr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A betegségekkel nincsen gond, egyik partneremnek sem volt s nekem sincs. Jelenlegivel is el szoktunk járni szűrésre. Csupán nem szeretnék gyereket és tudni akartam, hogy egészen eddig a szerencsén múlt vagy jók azok az információk amiket olvastam. Csak mostanában jártam ennek utána, egészen eddig fogalmam sem volt az egész hátteréről, alapból így csináltam mindig, ez volt természetes számomra.
2014. febr. 17. 23:47
 4/20 Noydra ***** válasza:

Így igaz, ahogy leírtad. Azért mondják, hogy nem biztonságos, mert elég egyszer is elveszteni a kontrollt.

Én is csináltam fél évet... nem lett baj. De szerintem sem tekinthető biztos megoldásnak.

2014. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az exemmel sokszor (5 éven át) használtuk ezt a "módszert" és nem lettem terhes. De így utólag visszagondolva nem kellett volna rizikózni.
2014. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

nő vagyok, és fiatalabb férfiben nem bíznék így, idősebben talán.

azt senki sem fogja neked megmondani, hogy pontosan milyen volt a kontroll. nem lehet tudni.

nem tudom, mi a helyzet a húgycsőben maradt spermával, de én sajnos estem teherbe így, hogy többször egymás után, megszakítással, köztük mosdással.

2014. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nagy szerencséd volt vagy lassúak a spermáid (ez nem jelent feltétlenül meddőséget).
2014. febr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Azért az AIDS-et sem olyan könnyű elkapni. Egy szeretkezés során 1/100-hoz az esélye hogy elkapd védekezés nélkül (melegeknél ez a szám nagyobb, egyéb okok miatt). Egyébként én a barátnőmmel 4 éve szexelek megszakítással, még nem lett terhes.
2014. febr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Tapasztalataim szerint remekül tudom kontrollálni magam, bármilyen téren. Szóval, ha csak azon múlik akkor azzal nincsen gond. Az egyik válaszolóról eszembe jutott még valami, amit olvastam. Ha valaki többet maszturbál, akkor kevesebb "hasznos" spermája lesz. Tehát ha többször könnyítek magamon akkor még jobban redukálom az esélyeket?
2014. febr. 17. 23:53
 10/20 A kérdező kommentje:
Oh el is felejtettem. A mosdás nem = a pisiléssel, tehát ha az igaz amit olvastam (fent leírtam), akkor a fürdésnek gyakorlatilag semmi köze hozzá. Így attól még előfordulhat terhesség.
2014. febr. 17. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!