Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet ebből baj?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
17éves vagyok PCO szindromával.Eddig meforalt szedtem.Igazából fogalmamsincsen hogy áll most a betegségem mert nem volt túl figyelmes az orvosom.A meforal szedése mellett is nagyon,nagyon csúnya volt a bőröm,ezért bőrgyógyász írt fel nekem isotretionoin nevű tablettát ami szépen helyrehozta,de azt mondta hogy ha elkezdenék szedni fogamzásgátlót akkor lehet hogy elrontaná amit nagynehezen helyrehoztunk.Ettől nagyon,nagyon félek.Emellett viszont védekeznem kell valahogy mert még jó pár évig nem szeretnék babát.De félek attól is hogy ha most elkezdek fogamzásgátlót szedni akkor később nem lehet majd babám,vagy akár most is kellemetlen tüneteim lesznek tőle,meghízok vagy rendszertelen lesz a menstruációm.Egy barátnőm a nuvaring hüvelygűrűt ajánlotta,mert kevesebb mellékhatása van,mint a tablettának és nagyon kicsi a hormontartalma.De mégiscsak hormontartalmú fogamzásgátló ez is.
2014. jan. 19. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
gumi
2014. jan. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
óvszerrel védekezz és legyen alapos kivizsgálásod...vérvétel,szénhidrátmentes diéta
2014. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig óvszereztünk de nagyon nem vált be.Mindig van vele valami gond és egy alkalomra majdnem mindig 2db-ot kell elhasználnunk,és így az összes pénzünk ráköltjük.Ráadásul előfordult már hogy nagyon erős égető érzést éreztem,valószínűleg allergiás is vagyok rá.És a barátom sincs odáig tőle.Viszont a fog.gátló miatt is aggódom.A nuvaringről meg azt hallottam hogy durva folyást csinál és hajlamosít a különböző fertőzésekre.
2014. jan. 19. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
másfajta gumi
2014. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezeket a dolgokat (PCOS) helyes életmóddal és helyes étkezéssel (is) kell "kezelni". Amúgy szerintem is gumi az alap és tanuljátok meg helyesen használni. Mert ez nem állapot, hogy össze vissza szakad.
2014. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
am én nem hiszem, hogy amit írtál mindenképpen folyást okoz...valakinek ez, valakinek az... de hát te tudod, valamit muszáj használni.
2014. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdező,


én nem akarok okoskodni, csak a személyes vélményemet írnám le. 17 évesen engem is diagnosztizáltak, hogy policisztás petefészkem van, a doki fog. gátlót ajánlott, szedtem is 5 évig. Amikor letettem, azonnal visszajött a PCOS, hízással, rosszullétekkel, mindennel együtt. Kellett jó egy év, mire a szervezetem összeszedte magát. de NEM a rendes gyógyszerektől, azok semmit sem érnek. Homeopátia, helyes diéta, és ami nekem igazából segítette az a helyes hozzáállás. Egyszerűen kijelentettem magamnak, és elhittem, hogy márpedig én pozitív gondolkodással és helyes életmóddal "el fogom mulasztani" a cisztákat. Így is lett, azóta minden ok, mi is gumizunk.

Én mindenképp a gumit javaslom, tablettát sosem szednék be többet. Nem oldja meg az ilyen betegségeket, csak elfedi őket, és ha egyszer babát akarnál, akkor fog kelleni elkezdeni a PCOS kezelését. Szóval én a helyedben biztos meggodolnám.

2014. jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Hát én is nagyon félek a fog.gátlótól,félek bevállalni a betegségem mellé.jelenleg nincsen semmi tünetem,rendszeres a menstruációm is.A leleteim nem tudom hogy állnak.Az orvos nyáron megállapította hogy nagyon sokat javultak az eredményeim.De félek hogy a gyógyszer csak elrontaná ezt,meg nehogy ez legyen az a kis dolog amiért majd nem lehet gyerekem.Anyukámmal nem igazán tudom megbeszélni ezt.Ő közölte hogy elvisz orvoshoz,kifizeti a gyógyszert,amikor pedig szóbahoztam hogy aggódom hogy valami gondot fog okozni akkor lehülyézett hogy mégis mi a fenéért találok ki dolgokat.Szóval egyedül kell döntenem és megoldanom mindent,nem kis felelősség.
2014. jan. 20. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!