Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Segítség! Szerintetek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szombat este szexeltünk a barátommal utoljára. Vasárnap reggel arra keltem, hogy iszonyúan görcsöl a hasam, a tünetek alapján felfáztam. Délelőtt bevettem egy Sumetrolim 400mg/80 mg tablettát, délután 5 körül pedig a fogamzásgátlóm (Deciora). Összesen a héten 4 db Sumetrolimot vettem be, tegnap pedig enyhe barna folyásom volt. Félek, hogy az antibiotikum gyengítette a fog.gátlómat, és a még bennem maradt spermium eléri a célját. Szerintetek? 1 antibiotikum legyengíti annyira a fogamzásgátlót, hogy ez megtörténjen?!
2014. jan. 9. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megtörténhet. Csinálj tesztet.
2014. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"1 antibiotikum legyengíti annyira..."


Igen, persze.

Szabály: antibiotikumkúra ALATT és UTÁNA még 7 napig kiegészítő védelem kell.

+ további alap dolog, hogy antibiotikumot NEM kapkodunk csak úgy be, mert azon túl hogy gyengíti a fogamzásgátlódat, SEMMIT se ér, ha nem kúraszerűen szeded!


Egyébként a szombati kufircból akkor lehet elvileg baj, ha az adott levél első hetén jársz.

2014. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nem hinném, hogy terhes vagy. Én nyár elején hagytam abba a tabit, és 3 hónapig még percre pontosan megjött. Utána kezdett felborulni a ciklusom, meg kimaradozni, mert addigra ürült ki a szervezetemből. Amúgy meg ha parázol, vegyél egy tesztet, nem muszáj gyógyszertárban, Rossmannban és DM-ben is lehet kapni, nem olyan drága és biztosan megnyugtat. A folyással, ha nem múlik el, menj orvoshoz.
2014. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
De hát a Sumetrolimot az együttlét utáni napon vette be, nem? (Utolsó vagyok.)
2014. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, az aktust követő reggelen vettem be. Ennyi nap elteltével is kimutatja a teszt, ha pozitív?
2014. jan. 9. 17:07
 6/12 A kérdező kommentje:
Szombat óta egyébként nem "bújtunk" össze, pont az antibiotikum miatt, és ilyenkor nem csak 1 hétig védekezünk utána, hanem abban a hónapban. Decemberben múlt 3 éve, hogy szedek fog.gátlót.
2014. jan. 9. 17:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem mutatja ki. Teszthez minimum 2 hét kell.

De nem válaszoltál, hogy hol jársz a tablettával?

2014. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem ezek voltak a terhesség első tünetei. Menstrutáció előtt 4 nappal lett pozi a teszt. (sajnos elvetéltem,szóval remélem örülsz a babának-persze ha egyáltalán lesz)
2014. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb ilyen gondod lesz, azonnal húzz el dokihoz. Ügyeletre, ha épp nincs más. Egy kezeletlen, (vagy nem megfelelően kezelt – bekaptam néhány tabit…) hólyaghurutból könnyen veszélyes vesegyulladás is lehet, a találomra választott, hasraütésszerűen szedett antibiotikummal lehet, hogy csak rezisztens bacikat érsz el.

Antibiotikumot kizárólag csak orvosi rendelvényre, az orvos által javasolt ideig! Még akkor is, ha van otthon elfekvőben a szekrény alján….

Bármelyik doki – háziorvos, ügyelet – egy pár másodperces tesztel megmondja, hogy hólyaghurutról van-e szó és ír megfelelő gyógyszert. A teszt pedig megismételendő a kúra végén, hogy tutira meggyógyultál-e. Ilyenkor nem árt egy nőgyógyászati ellenőrzés sem, sokszor a hólyaghurut forrása egy kezeletlen bakteriális hüvelyfertőzés.

2014. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az egyik témában jártas barátnőm megnyugtatott, hogyha nem szednék fog.gátlót, akkor se estem volna most teherbe, mert nem ezen a héten volt peteérésem. Amúgy, egyáltalán nem örülnék neki, mert 20 éves vagyok és még tanulok.
2014. jan. 10. 10:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!