Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ki írja fel a fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki írja fel a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Február óta szedem. Amikor felírták volt vizsgálat, stb ahogy kell. Be is vált teljesen. Csakhogy eddig úgy tudtam, mindig a nőgyógyász írja fel, ezért mindig a szüleim hozták nekem, mert ők a fővárosban dolgoznak, én viszont nem járok oda be. Így nagyon sok időbe telne, és csak délelőtt van. Azóta viszont 18 lettem, meg szólt az orvos hogy csak nekem adná ki mostmár, mert én szedem... Szóval akkor most fel lehet íratni a háziorvossal (aki a gyerekorvos, mert még nem mentem át a felnőtthöz) aki itt van két utcára, vagy feltétlenül be kell mennem a nőgyógyászhoz? És ha fel lehet akkor csak úgy odamegyek, megmondom a gyógyszer nevét és ír egy receptet? Ja és még egy kérdés: meg fog vizsgálni, ha a nőgyógyászhoz kell menni? Mert ugye utoljára februárban vizsgált. Nem mintha félnék, csak elég macerás lenne most hirtelen ahhoz előkészülni...
2009. nov. 25. 09:15
1 2
 1/11 Andrewka ***** válasza:
Elvileg felírhatja a háziorvos is. De célszerűbb rászánni magad és elmenni a nőgyógyászodhoz. Mégis csak ő a szakember.
2009. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász írja ki!

A szakorvosok csak a saját szakterületükön használatos gyógyszereket írhatják fel receptre...Nem véletlenül!

Ha kérte, hogy menj el Te magad kiíratni a fogamzásgátlót, akkor menj be!!!Nem feltétlenül akar kivizsgálni, de miután elmúltál 18 éves, lehet, hogy szeretne pár szót beszélni veled, lépések a felnőtté váláshoz...

Mit jelent a: "hirtelen ahhoz előkészülni"?!

Lehetőleg ne a menstruációs ciklus alatt menj el hozzá!

2009. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát nem hiszem, hogy sok minden változott mióta utoljára mentem. Hogy fel kéne világosítania vagy valami. Amúgy sem azért szedem, hogy ne legyen gyerekem (ami nem jelenti azt hogy szűz vagyok). :D

Pl. azt jelenti, hogy nem akarok "férfilábakkal" menni hozzá és hasonló dolgok. Tudom hogy őt nem érdekli, de nekem erre igényem van. Ja meg igen, pont most van meg...

2009. nov. 25. 09:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
vidd a papírt amin rajta van hogy mit szedsz és a háziorvos felírja, akárki akármi mond. viszont szerintem a gyerekorvos nem fogja csak felnőtt úgyhogy jelentkezz át. a vizsgálatra viszont évente egyszer mindenképpen nőgyógyászhoz kell menni.
2009. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

18 éves kor alatt miért nem adta ki neked a receptet??? Nálunk ilyen nincs.

A nőgyógyász amikor felírja a gyógyszert akkor megvizsgál, ezenkívül évente egyszer vizságl meg akkor van a kenet vétel is, de íratni háziorvosnál és nála is lehet, de akkor nem vizsgál meg, sőt be se kell menni, mert az asszisztensnő kijön a váróba, hogy ki akar csak gyógyszer, elkéri a taj-t és kihozza a receptet. Háziorvosnál elkéri a citologiai lapodat, mert egy éven belülinek kell lennie, de például és jóban vagyok a háziorvosommal így nekem nem kell bemutatni, sőt van amikor a szomszédban lakó rokonnal íratom fel.

2009. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Nőgyógyász!A 72eset írhatja fel háziorvos is!
2009. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy azért nem én mentem eddig, mert nagyon sokat kell utazni, és csak délelőtt van (iskola)! A szüleim pedig ott dolgoznak nem messze. De most szólt, hogy mégegyszer nem adja oda másnak csak nekem. A vizsgálat egy éven belül volt, szóval akkor azt még nem kell.
2009. nov. 25. 14:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Rosszul tudjátok a háziorvos is felírja, ha bemutatod neki az egy éven belüli vizsgálatot igazoló citologiai lapodat, nőgyógyászhoz évente egyszer kell menni, akkor megvizsgál, vesz kenetet és elküld laborba! Nincs olyan ismerősöm aki nem így csinálná, senki nem utazik át a másik városba azért, hogy felírassa a nőgyógyásznál a gyógyszerét amikor a háziorvos is megteszi!

A 72 órás tabi nem tudom hogy működik még nem volt rá szükségem, de amiatt sztem nőgyógyászhoz mennék!


"A fennálló rendelkezések értelmében éppen azért, hogy a művi terhesség megszakítások száma csökkenjen, a fogamzásgátló tablettákat nemcsak a nőgyógyász szakorvos, hanem a körzeti orvos is felírhatja."

[link]

2009. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
a hentes írhatja fel!
2009. nov. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A mészáros meg nem?
2009. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!