Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért írja minden válaszoló,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért írja minden válaszoló, hogy 1. levél után védett valaki ha fogamzásgátlót szed? Betegtájékoztatóba le van írva! Nekem 1 nap után írta, hogy véd de persze nem csináljuk barátommal mert menstruálok. De ha elmúlik akkor simán fogjuk.

Figyelt kérdés
doki is azt mondta, hogy 1-2 hét
2010. aug. 1. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem parázol és rendesen szeded 1-2 hét után is lefeküdhetsz a pároddal. De az emberek többsége szeret "biztosra menni" és bedől a rémhíreknek, hogy ez meg az terhes lett azért mondja h 1 hónap után és ha elkezded a 2. levelet bla bla. Én első 2 hét után feküdtem le a párommal, azóta 3 hónap eltelt és láss csodát nem várok gyereket.
2010. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 6 nap után feküdtem le vele, ugyanis a tájékoztatóban benne volt, hogy az első naptól véd.

Így megvártam míg elmúlik a menszesz, és le is feküdtünk.

2010. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Elvileg mindegyik az első szemtől véd, de ha biztosra akarsz menni megvárod amíg a gyógyszer biztosan hat. Nem tudom értelmesebben leírni, de az alatt az egy hónap alatt amíg szeded megváltoztatja a menstruációs működésedet, leállítja a peteérést, beállítódik egy olyan ciklusra amely végén egy megvonásos vérzés jelentkezik. Addig meg lehet teherbeesel lehet nem. Mivel a hormonális beavatkozás felbolygatja a petefészked működését. Ezért jobb várni vele, mert addigra rendeződik a viszony a szervezeted hozzászokik, az új állapothoz.
2010. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem véletlenül írja a betegtájékozató, hogy 3 hónapig előfordulhatnak közti vérzések is. Pontosan a megváltozott hormonok miatt. Vagy teherbe esel, vagy nem, te tudod.
2010. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: Én is kérdeznék tőled valamit.Ha a tájékoztató azt írja,hogy első szem után véd,akkor a doki miért mond 1-2 hetet? Ha egyszer a tájékoztató az irányadó,akkor a doki miért nem azt mondja,ami oda le van írva?

Az én orvosom például egy hónapot mondott.Én hittem neki,betartottuk,mert tényleg nem akartunk gyereket és kibírtuk azt az egy hónapot,aztán a másodikban teljes nyugalommal mehetett óvszer nélkül is.

Ha már most kaptál két eltérő véleményt,lásd doki és tájékoztató,akkor te tényleg nyugodtan el tudnál lazulni?

2010. aug. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az elején nem is engedném, h belém menjen el
2010. aug. 1. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor már értem,hogy mégsem vagy olyan bátor és nem durr bele az első szem után,ahogy a tájékoztató írja!Akkor azt hiszem egy oldalon állunk,te sem mered első szem után élesben és én sem mertem.Vagyunk még így páran.A kérdésed meg is oldódott.
2010. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!