Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Milyen veszélyei vannak a fogamzásgátló tablettának?
Barátommal eddig óvszerrel védekeztünk, és ráadásul ki is húzta mielőtt elment. Most arra készülök, hogy felírassak gyógyszert , mert úgy sokkal jobban tudnánk élvezni az együttlétet. Szeretném ha megosztanátok velem saját tapasztalataitokat, mire kell vigyáznom ilyenkor, biztonságos-e, ha a srác bennem megy el, ha szedem a tablettát, ilyen dolgok ?
U.i. Valami olyat szeretnék felíratni, ami nem hormon alapú, úgy hallottam vannak ilyen készítmények is amik nagyon jók...esetleg tudtok ajánlani?
Jól van, elnézést, utánaolvastam, nem nem-hormonalapú, hanem olyan amiben nincs ösztrogén, ezek állítólag kevesebb eséllyel borítják föl a hormonháztartást...
csak az egyik barátnőmnek írta fel nőgyógyász menstruáció beállításának céljából, és ő úgy fogalmazott hogy nem hormon alapú, azért hittem azt :)
A "minipill" típusú tablettákban nincs ösztrogénszármazék, csak és kizárólag progeszteron. Lehet, erre gondolsz.
DE ezek közel sem olyan megbízható készítmények, mint a kombinált tabletták.
Általában szoptató nőknek írják föl, akiket minimálisan egyébként is véd valamennyire a szoptatás, DE gyakori, hogy még ők is teherbe esnek az ilyen tabletták mellett.
Ezeket sokkal pontosabban is kell szedni, mint a kombinált fajtákat. Itt nem lehet akár 12 órát is késni, egy sokkal-sokkal rövidebb csúszás is gondot okozhat.
Itt olvashatsz róla: [link]
Egyébként barátnőddel kapcsolatban: óriási tévhit, hogy a tabletta beállítja a menstruációs ciklust. NEM beállítja, hanem LEÁLLÍTJA. Kikapcsolja a természetest, és helyette művi ciklust hoz létre. Látszólag úgy tűnik, hogy beállt, de csak addig tart a "csoda", amíg szedi az illető a bogyót. Nem a problémát oldja meg, csak elkendőzi azt.
A fogamzásgátló tablettáknak egyébként sok előnye van, de ugyanakkor rengeteg hátránya is. Ritka, hogy valaki a legkisebb kellemetlenség nélkül alkalmazza. Előre megjósolhatatlan, hogy ki hogy reagál rá, illetve nagyon gyakran csak a tablettaszedés befejezte után jön elő egy rakat utóhatás.
Ez egy egész jó cikk a témáról: [link]
Összetett.
-egyrészt pénzt kapnak a fogamzásgátló felírása után;
-másrészt nem is az ő szakterületük. A hormonproblémák az endokrinológiára tartoznak. A nőgyógyászok csak ezen a módon tudják "orvosolni" a problémát;
-a páciensek egy része konkrét igénnyel megy, hogy "márpedig ő fogamzásgátlót akar", mert az mellesleg "rendbe teszi a ciklusát, szebbé teszi a bőrét is...stb.", és akkor is ragaszkodnak az elképzelésükhöz, ha ebből semmi nem igaz;
-fogamzásképes korban lévő nőknél, akik még nem akarnak gyereket, valóban ez az egyszerűbb "módszer". Kikezelni a problémát hónapokba vagy akár évekbe telhet (pl.: PCOS miatti rendszertelen menstruációnál diéta, sport és olykor gyógyszer - nem fogamzásgátló - együttes alkalmazásával lehet elérni eredményt), és utána is bármikor visszaeshet a páciens. A beteg is könnyebbnek találja elodázni a problémát ("Ej, ráérünk arra még! Nem is biztos, hogy akarok egyáltalán gyereket...").
S lehet még sorolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!