Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rezia fogamzásgátló? (Bővebben...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rezia fogamzásgátló? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
2 hete kezdtem szedni a Rezia fogamzásgátlót, és nem a menstruációm 1. napján, mivel nekem elég rendszertelenül jön meg (évente kétszer), és a doki nem mondott semmit a szedéssel kapcsolatban, csak felírta. Ennyi, és a tabihoz sem volt tájékoztató. Az lenne a kérdésem, hogy így mikor alakul ki a 'védettség', szóval hogy mikortól nem eshetek teherbe?
2013. dec. 15. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
évente kétszer?
2013. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem volt betegtájékoztató a dobozban?

Évente kétszer van menstruációd?

Hány éves vagy, és milyen orvosnál voltál?

2013. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, évente 2x. Azt mondták, semmi gáz nem lesz, meg hogy ha elkezdem szedni a tabit, akkor rendszeresen meg fog jönni.

Semmilyen tájékoztató nem volt, sőt, semmilyen doboz, csak ideadtak egy levél fogamzásgátlót, és ennyi.

17 vagyok, és nőgyógyásznál voltam, természetesen.

2013. dec. 15. 22:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy "nőgyógyász" volt felírva az ajtóra, de a féléves menstruáció messze van a normálistól, aminek az okát ki kellene vizsgálni. Ha ezt az az orvos nem tette meg, akkor sürgősen keress egy hozzáértőbb nőgyógyászt.

Magyarországon gyógyszert nem adhatnak ki betegtájékoztató nélkül. Ha mégis megtették, akkor elég súlyos hanyagságot követtek el, még szerencse, hogy van internet, és digitálisan is elérhetők a betegtájékoztatók: [link]


És még egy megjegyzés, a gyógyszer valóban rendszeres vérzést hoz, de az nem menstruáció, mert a ciklusodat teljesen leállítja a gyógyszer.

2013. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, mindenképp meg fogok keresni egy másik orvost!:)
2013. dec. 15. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!