Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló, vélemények?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló, vélemények?

Figyelt kérdés
17 és fél éves vagyok, már több mint egy éve együtt vagyok a barátommal. A menstruációm 4 és fél éve megvan, másfél éve már biztosan rendszeres, meg általában mindig az volt (kivéve a legelső évben), néha volt olyan hogy valamelyik hónapban csúszott kicsit de utána visszaállt. Az óvszerrel az a gondom, hogy nagyon parázok, nem lehetek teljesen nyugodt, mindig attól félek, hogy valami baj lesz. Anyukámmal korábban beszélgettem erről, ő azt mondta, hogy 18 alatt nem nagyon ajánlja. Ti mit tennétek a helyemben? Annyit gondolkozok ezen, de olyan sok érv szól ellene is. Érdemes elkezdenem ilyen fiatalon? Persze csak úgy, ha alaposan kivizsgálna a doki hogy szedhetem-e. Ti ilyen idős korban elkezdenétek? Válaszaitokat köszönöm! :)
2013. dec. 12. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy nem egészséges. De manapság mi az? Szerintem fiatal vagy még. De az biztos, hogy beleélvezni egy csajba a legjobb!! :) (pasi szemszögből)
2013. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen.. elkezdtem :) szerintem megéri :D
2013. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
semmi félnivaló nincs az óvszertől, sokkal biztonságosabb mint a tabletta (mert asszem erről szólt a kérdésed) és sokkal egyszerűbb használni is
2013. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rendszeres aktusnal megeri hasznalni, de valami dragabb, alacsony hormontartalmut irass.
2013. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3

EGYÁLTALÁN nem biztonságosabb az óvszer, nekünk már szakadt ki. Én kb 8 hónapja szedem, semmi para, megéri, és mit akarsz várni ezen a fél éven?!

16/L

2013. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az óvszer azért biztonságosabb, mert látod, ha kiszakad. Nekem is volt már balesetem, utána bevettem egy esemény utáni tablettát, kész.

De ha a fogamzásgátló mellett történik probléma, azon már csak az abortusz segít - már ha időben kiderült!

2013. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gretike16 válasza:
Ha rendszeresen időben beveszed a tablettát nincs baj!
2013. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6

Ha az óvszer kiszakad ---> esemény utáni tabletta = óriási (és felesleges) hormonbomba a szervezetnek

Ha a fogamzásgátlót minden nap beveszed ---> alig több mint 0% esély van a terhességre ---> minden napos, folyamatos, kevés hormontartalmú gyógyszer, elenyésző mellékhatásokkal

16/l

2013. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"elenyésző mellékhatásokkal"

Ezt majd akkor jelentsd ki, ha abbahagytad, és akkor sincs semmi gondod.

Egy ismerősöm is szedte 16 éves korától, mondogatta is mindig, hogy mennyire király, semmi baja tőle, sokkal jobb, mint a gumi stb.

Aztán 21 évesen abbahagyta, mert babát szerettek volna a párjával. Hát 1 év alatt nem állt helyre a ciklusa, ömlött a tej a melléből, összevissza pecsételget, a baba meg nem jön. Pedig előtte semmi gond nem volt a ciklusával.


A tabletta nem veszélytelen. Nem mondom, hogy az ördög találmánya, de azért nem kell azt hinni, hogy semmi bajt nem okozhat.

2013. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én most hallok ilyet 1. De ezek a tabletták már 1 NAP ALATT kiürülnek a szervezetből ;))
2013. dec. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!