Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vélemények a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heronyanyi Nikolett kérdése:

Vélemények a fogamzásgátló tablettákról?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha normálisan szedik, hatásosak.
2013. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Csak óvatosan vele. Sok minden függ a korodtól, az általános egészségi állapotodtól, a megelőző betegségektől.

Ha megpróbálod, olyan orvost válassz, aki lelkiismeretes, hisz neked, ha gondod van, és pontosan tartsd be az utasításokat, mert a mellékhatások néha furán jöhetnek elő.


Saját példám: 18 évesen májgyulladásom volt, meggyógyultam, az orvosok szerint semmilyen szövődmény nem maradt vissza. Amikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, az első fél év után jött rá a párom, hogy a depressziós rohamaim a tabletta egyik szakaszával voltak összefüggésben. A másodiktól szinte folyamatosan véreztem, a harmadikból hat szemet tudtam beszedni, mert infarktus gyanújával vittek kórházba, és ott végleg eltanácsoltak mindenféle gyógyszer szedésétől. (Ne csak fogamzásgátlóra gondolj, egy egyszerű fájdalomcsillapítótól is szédülhetek) Sajnos ennek az okát nem találták meg, laborvizsgálatok nem igazolták, hogy a tabletták okozták a tüneteimet, de amióta nem szedek semmit, semmi bajom sincs. (15 éve)


Ha rászánod magad a fogamzásgátlóra, tájékozódj előtte alaposan és persze figyelj magadra nagyon!

2013. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen véleményekre vagy kíváncsi? A fogamzásgátló hatásáról, a hormonrendszerre gyakorolt hatásáról, a környezeti feldúsulásáról, esetleg másról?
2013. nov. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sosem szedtem, de az egyik barátnőm bálna méretűre hízott, pedig nem is zabált.
2013. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lassan 5 éve szedem, a libidóm csökkent, de szerencsére elég magas volt előtte, hogy ez ne okozon gondot a kapcsolatunkban.

Nem híztam tőle, az orvos figyelmeztetett, hogy megnövekedhet az étvágyam, de nem a gyógyszertől fogok hízni, hanem a bevitt tápláléktól(nem változtat a felszívódáson)

Néha oda kell figyelnem, mert kívánós vagyok tényleg, jobban mint előtte, pl a menzesz előtt alatt.

De ennyi.

2013. nov. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Saját egyéni véleményekre. de sajnos sokkal több negatív van mint pozitív igy ugy gondolom hogy nélküle fogok élni egy ideig biztos 18 évesen ezek a mellékhatásokra nem vágyom és később sem persze a jövő már más köszönöm mindenkinek aki leírta a tapasztalatát:)
2013. nov. 23. 15:28
 7/7 anonim válasza:
17 eves vagyok 2 honapja szedek Yadine nevu tablettat.elso 1-2 het borzaszto volt.depresszios lettem,hasmenesem volt,hanyingerem megakartam halni.nem beszeltem senkivel elment az elettol a kedvem.de ez csak addig tartott amig hozzaszokott a szervezetem.mostmar minden rendben ha figyelsz a bevetelre nem lesz baj:)
2013. dec. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!