Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem hagynék ki gyógyszerszünet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem hagynék ki gyógyszerszünetet. Így minden rendben lesz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az a problémám h most tartok a 2.levél fogamzásgátlómnál még ezen a héten szedem és utána tartanék szünetet majd megint elkezdeni... Viszont ha így csinálom akkor pont szilveszterkor lenne meg.. és azt nem szeretném. Ha most nem tartok gyógyszerszünetet és folytatom egy új levéllel, akkor ugye nem fog megjönni, de ugyanúgy védeni fog gyógyszerszünet nélkül is? És ha letelik ez a 2.levelem majd a 3.is és utána tartok gyógyszerszünetet akkor úgy mindent jól csinálok? védeni fog meg minden?
2009. nov. 23. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen nem fog megjönni. De számítanod kell az áttöréses vérzésre. Általában ez szokott lenni ha nem hagynak ki gyógyszer mentes szünetet. Ezt ne sokszor csináld.
2009. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen gyógyszert szedsz. Ha egyfázisút, szerintem így normális. Ha háromfázisút, akkor ugye szünet nélkül szedni kell tovább, de nem az egész levelet, hanem csak az utolsó, azaz a 3.sort. Nekem ezt orvos mondta, és így csináltam, megjött rendesen nem kavart be.Habár én 3 év után csináltam ilyet először, szerintem neked 2 levél után elég korai, várnod kéne még hagy szokjon hozzá a szervezeted normálisan.
2009. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tavaly nyár óta szedek fogamzásgátlót, addig Yasminellet szedtem, két hónapja szedek Cypromixet, egyfázisú. Szal akkor nem sokszor kéne ilyet csinálni? Nemtom még h lehetne megoldani ezt még talán az a lehetőség h késleltetem de nemtom mi lenne a jobb, segítsetek :) Szal ugye ha most még a héten (11.29-ig) beszedem tartok gyógyszerszünetet(11.30-12.06.) majd megint szedem ugye a 3.levelet (12.07.-12.27-ig tart) az vasárnap este... Aztán hétfőtől (12.28-tól) tartana a szünet vasárnapig (01.03-ig). Csak ugye ebbe pont benne van a szilveszter ami ugye csütörtökön lesz, nekem meg pont csütörtökön jönne meg. Olyat csinálhatnék még ugye h eltolom 2nappal a mensit és akkor csütörtök (12.31.) helyett szombat (01.02) jönne meg.. Ezt ugye úgy kéne h a 3.levelet 2nappal később kezdem el tehát nem 12.07. hanem 12.09-én. Ez szerintetek jobb megoldás lenne? Tudom kicsit értetlen vagyok, de nem csináltam még soha ilyet h eltoltam meg minden:) Köszi ha segítetek..
2009. nov. 24. 18:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Jah és ha így nem érhető amit leírtam (kicsit zavaros tom:)) akkor naptárral nézzétek meg ugy jobban lehet érteni:) Köszi még egyszer aki segít:)
2009. nov. 24. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
olvasd el a betegtájékoztatót. levan írva h szabad e ezzel a típusúval ilyet csinálni. ha nem, akkor javasolják, hogy inkább hamarabb hagyd abba, és úgy tedd át a menzeszedet. a betegtájékoztatóban levan írva h hogykell alkalmazni.
2009. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet ilyet csinálni, de egy évben kb 3x fér bele. A nyálkahártyának le kell válnia, úgyhogy ne sokszor csináld szünet nélkül. Inkább told el.
2009. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Okés köszike:) Inkább akkor eltolom.


Akkor most ha 2nappal korábban kezdem szedni a gyógyszert szal csak 5napos szünetem lesz, majd elfogy ugye a 21 akkor utána meg a szünetbe 2nappal korábban vagy később kell beszednem?

2009. nov. 27. 15:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért nem úgy csinálod, hogy ha dec.27.-én elfogy, akkor szünet nélkül kezded az új levelet?

Én mindig így csúsztattam, ha közbejött pl. a nyaralás. Nem véreztem közben, de így, hogy te csak 5 napos szünetet tartasz, valószínű, hogy vérezni fogsz!

2009. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen lehet h mégis szünetkihagyás lesz nem pedig csúsztatás mert olvastam h eltolni a mensit csak hamarabbra lehet vagyis ha most csütörtök lesz szilveszter 2nappal későbbre szombatra tettem volna így nem lehet ugyanis csak előre lehet mensit rakni hátrafelé tolni nem:/ ugyh akkor nem hagyok ki szünetet remélem minden rendben lesz:) köszi nektek:)
2009. nov. 27. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!