Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Volina helyett Stodette-t írt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volina helyett Stodette-t írt a doki. Csak azt nem adta tudtomra, hogy ha újfajta bogyót kezdek szedni, nem kell gyógyszerszünetet tartani. Mit tegyek? 21/L

Figyelt kérdés
Egy éve szedtem a Volinát,és most írta fel a Stodette-t. A betegtájékoztatóban az van,hogy az utolsó(Volina) tabletta bevétele utáni napon el kell kezdeni szedni a Stodette-t.De már azóta eltelt 5 nap,hogy bevettem az utolsó Volinát,és csak most olvastam az új betegtájékoztatót....Ha továbbra is Volinát szedtem volna,akkor ugye a 8.napon kellene bevennem,azaz 3 nap múlva.De a betegtájékoztató erről nem mond semmit....Mit gondoltok?Szükséges kiegészítő fogamzásgátlás 1-2hétig?
2011. aug. 30. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

a betegtájékoztató is leírja, hogy NEM kell szünetet tartani


Mikor kezdje el az első csomag Stodette szedését?

Ha a megelőző hónapban nem szedett hormonális fogamzásgátlót:

A menstruációs ciklus (vagyis a havi vérzés) első napján kezdje el a Stodette szedését, a gyógyszerlevélen a hét aktuális napjának nevével megjelölt tabletta kiválasztásával.

Ha más, kombinált fogamzásgátlóról tér át a Stodette alkalmazására:

Az előzőleg használt készítmény utolsó tablettájának bevételét követő napon elkezdheti a Stodette szedését (ne tartson gyógyszerszünetet).

Ha a korábbi készítmény inaktív (hormonmentes) tablettákat is alkalmazott, az utolsó aktív (hormont tartalmazó) tabletta bevételét követő napon kezdje el szedni a Stodette-et. Ha nem biztos benne, hogy melyik az aktív, illetve inaktív tabletta, kérje orvosa, vagy gyógyszerésze tanácsát.

Ha korábban olyan készítményt használt, amely kizárólag ún. progesztogént (sárgatesthormon hatású hatóanyagot) tartalmaz (minipill):

Bármikor abbahagyhatja a minipill szedését, és a következő napon (a megszokott időpontban)

már a Stodette-et veheti be. Mindazonáltal a Stodette szedésének első 7 napján kiegészítő (pl. barrier-elvű) fogamzásgátló módszert is alkalmaznia kell.

Ha korábban injekciós készítménnyel, implantátummal, vagy levonorgesztrel tartalmú, méhen belüli fogamzásgátló eszközzel (ún. IUS) védekezett:

Az implantátum ill. az IUS eltávolításának napján kezdje el a Stodette szedését. Akik injekcióval védekeztek, a következő injekció esedékességekor áttérhetnek a tablettaszedésre. Mindazonáltal, ha a gyógyszer szedésének első 7 napján nemi együttlétre kerül sor, kiegészítő (barrier-elvű) fogamzásgátló módszert is alkalmaznia kell minden esetben.

Szülés után:

Ha Ön nemrég szült, orvosa valószínűleg azt tanácsolja, hogy várja meg az első, normális lefolyású havi vérzést, és csak akkor kezdje el a Stodette szedését. Esetenként azonban korábban is elkezdhető a hormonális fogamzásgátlás, erről kérdezze kezelőorvosát. Ha szoptat, kizárólag orvosa javaslatára szedjen Stodette bevont tablettát.

Vetélés vagy terhesség-megszakítás után:

Kövesse pontosan orvosa utasításait.

Ha úgy érzi, hogy a Stodette hatása túl erős vagy túl gyenge az Ön számára, forduljon orvosához, vagy gyógyszerészéhez.

2011. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem kell szünetet tartani,de azt,hogy új tablettát fogok kapni,nem tudtam előre...csak az utolsó tabletta bevétele után 5 nappal.Tehát logikus,hogy nem tudtam bevenni úgy, hogy nem tartottam szünetet...épp ezért kérdeztem h mi a teendő,ha nem tudtam bevenni...
2011. aug. 30. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
milyen tablettát szedtél eddig?
2011. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mindegy, nincs időm erre a volina mellett nem kellett volna a 7 napos szünet, mivel az kombinált egyfázisos tabletta - vagyis most úgy jártál, mintha elfelejtettél volna bevenni pár tablettát, mit csinál az ember lánya ilyenkor? beszedi a tabit és kiegészítő védekezést alkalmaz...tadammm


fizetés a kijáratnál - az email címem a paypal címem is egyben ;)

2011. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,erre lettem volna kíváncsi,hogy kelle-e kiegészítő védekezés. Nem vagyok orvos,pont ezért tettem fel a kérdést,azt hiszem kulturált módon, és hasonlóan kulturált és nem lekezelő válaszokat szerettem volna....De azért köszönöm.
2011. aug. 30. 22:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és persze mások véleménye is érdekel!
2011. aug. 30. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!