Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor megtarthatom a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor megtarthatom a szokásos 7 napos gyógyszerszünetet? Nem egyértelmű a tájékoztatón.

Figyelt kérdés

Lindynette 20-at szedek. Múlt hét pénteken felejtettem el bevenni a tabit. Erre másnap, szombaton jöttem rá. (Azóta nem volt szex.) A tájékoztatóban ez szerepel az erre vonatkozó bekezdésben: "Ha a jelenlegi csomagban kevesebb, mint 7 tabletta van, akkor a következő csomagban lévő tabletták szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kezdje meg."

Most van szerda. Megszámoltam: az akkori helyzetben (szombaton, mikor rájöttem) pontosan 7 tabletta volt a levélben. De azzal együtt, amit elfelejtettem bevenni. Itt akadtam el. Ebbe a minimum 7 tabiba bele lehet számítani azt is, amit kifelejtettem? Vagy csak azokat vehetem figyelmebe, amik ekkor hátravannak a szünetig? Mert az ennek értelmében ugyebár csak 6 tabit jelent. Utóbbi esetben tényleg érdemes úgy megbolygatni a rendszert, hogy nem tartom meg a szokásos szünetet? (Még sose volt ilyen, 2 éve szedem.) Nem nagyon van ehhez kedvem, szívesebben venném úgy, hogy oké, pont 7 volt benne, akkor menjen csak minden szépen tovább, ahogy eddig. De tudom, ez nem kedv kérdése..


2010. aug. 4. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Pótoltad az az elfelejtett szemet 12 órán belül?

Én is Lindynette 20-at szedtem, nekem is volt olyan, hogy elfelejtettem bevenni, én az utolsó előttit.

Úgy emlékszem, hogy a Lindynette 20 az ötödik naptól véd (de nem vagyok benne biztos), szerintem a következő levél elkezdéséig védekezzetek máshogyan (is). A szedés kezdete utáni első védett naptól pedig szerintem nincs semmi gond.

2010. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem azt tanácsolta a doki, hogy szedjem be a hátralévő szemeket, hagyjam meg a 7 napos szünetet, és kezdjem el az új levelet, mindeddig kiegészítő védekezés ajánlott. azért ajánlotta ezt, mert így nem zavarod össze a dolgokat, marad minden a szokásos rendben... én ezt tenném...
2010. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem pótoltam, mert 12 órán túl jutott eszembe (reggel 10 körül). (Este 6-hoz képest telt le a 12 óra, amikor elvileg "kéne", az más kérdés, hogy kábé 6 és késő este közötti intervallumban szoktam valójában.)
2010. aug. 4. 22:04
 4/8 A kérdező kommentje:

második: a "mindeddig kiegészítő védekezés ajánlott" meddig értendő? A szünet alatt, tehát a kövi levélig? Vagy netán azalatt is?

Amúgy mi eleve mindig megszakítjuk a közösülést.. (ez mindenki szerint fölösleges, tudom)

2010. aug. 4. 22:06
 5/8 anonim ***** válasza:
A köv. levél azon napjáig, amíg ki nem alakul a védettség.
2010. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az hanyadik nap? Az ötödik?
2010. aug. 4. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:
22:03 vagyok... én azt mondom, hogy a köv. levél 7dik szeméig... de általában azt mondják, hogy az első szemtől véd már az új levél is ebben az esetben is. csak én mindig aggódósabbakra gondolva írom amit írok. csupán h ami biztos még biztosabb legyen. s gondolom a megszakítás miatt, te is az aggódósabb típusba tartozol, akárcsak moa:)
2010. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem én, hanem a barátom akarja mindenáron a megszakított közösülést. Én nem ragaszkodnék hozzá. De azért én is elég paragép tudok lenni:)
2010. aug. 4. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!