Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha kétnaponta szedem, eltolhat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kétnaponta szedem, eltolhatom vele a mestruációm?

Figyelt kérdés

Öt hónapja szedem a Novynettet, eredetileg nem terhesség megelőzése miatt, hanem a vérzésem rendbehozatalára írta fel orvos.

Már rögtön a második levélnél kénytelen voltam eltolni-majd-előrehozni a menzeszem, mert kirándultunk és nem akartam pont akkor vérzeni és leharapni a család fejét, mert olyankor mindig nyűgös és ideges vagyok... ^^;

Most is dilemmában vagyok, mert következő vérzésem pont a szalagavatókor jönne meg nagy eséllyel, amit nem akarok (mert az első három nap egy katasztrófa, túl erős a vérzésem, ezt a problémát a tabletta még nem állította be... ha beállítja). Viszont elkerülném, hogy kihagyjam az utolsó hét tablettát vagy beszedjek plusz hetet (mivel a mostani rendszer hétköznapokon pont jó nekem, nem akarom felborítani... és szalagavató után még pont lenne egy hét suli).

Azt akarom kérdezni, hogy ha csak kétnaponta szedem a tablettát, úgy is eltolhatom egy héttel a vérzésem, vagy semmiképp? Mert nem akarom, hogy az utána következő vérzés meg a már előzőleg bevett hét tabletta miatt a testem számára túl korán jönne meg és ez esetleg problémát okozna.


2009. nov. 23. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
NE CSINÁLD ÍGY! Szedd rendszeresen. Nem jó ha így akarsz játszani a hormonokkal. Egyáltalán akkor minek is szedsz gyógyszert? Fölösleges neked ezek után. A saját hormonháztartásod teszed tönkre.
2009. nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy butaság! Ez nem egy fájdalomcsillapító, amit akkor szedsz be amikor akarsz. Nem játék, és nem úgy megy h jajj most azt akarom ilyenkor jöjjön meg, akkor nem szedem, csak minden 2.szemet. Kicsit gondolkozzál már! Az eltolásos módszert is egy évben 1szer ajánlatos csak megcsinálni, nem hogy fél éven belül 2szer is. Szokj hozzá h menstruálsz, ez az élet rendje.Hidd el más nő is menstruál mégis túléli.
2009. nov. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

XD Inkább szedem, minthogy tovább szenvedjek a rendszertelen, ennél is erősebb, fájdalmas és 10-11 napig tartó mestruációmtól, ami kínzott 7 évig és semmi más módszer nem jött be, csak ez :/


Tudom, de sajnos majd nem tehetem meg azt, hogy ötpercenként rohanok ki vécére, mert máskülönben át fogok ázni az első két órában, vagy izgatott arccal mocorgok a sorban, mikor a többiek mind feszesen állnak az órákig tartó beszéd alatt.


Csak kíváncsi voltam, esetleg szabad-e, de akkor látom, nem, köszönöm^^; de tény, hogy mindenképp muszáj ezt is eltolnom, különben "életem egyik legszebb élménye" egy rémálom lesz. Utána úgyis csak tavasszal lesz hasonlóan fontos esemény, de az nem fog közbeesni, érettségin meg nem fog érdekelni... azt túlélemXD

2009. nov. 23. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
A te testedet cseszed el. Itt aki írt csak jót akart. Nem kell felkapni a vizet, mert megírják a véleményüket. Én inkább többször kimennék, mint hogy a hormonháztartásom tönkre tegyem egy életre. Mert lehet ez a vége is!!!
2009. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne mondd már h ha felteszel egy nagyobb tampont, meg beraksz egy betétet, akkor 5 percenként ki kell menned, mert annyi vér nincs a világon h annyi távozzon belőled. De hát te tudod, a válaszainkat nem értem miért kellett kinevetni: XD...de hát, te ilyen vagy:) akkor told csak el, ha te úgy látod jónak "XD"
2009. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem használok tampont, majd az "első alkalom" után fogok bízni benne ^^;

Tudom, hogy jót akartok, köszönöm szépen, csak most kicsit összezavarodtam, mert a betegtájékoztató meg orvosok szerint bátran lehet hasonló esetekre eltolni pár nappal, max három hónappal (Amerikában meg kicsit Németo.-ban meg már alkalmazzák is, hogy a nők csak három hónap múlva vérzenek, elvileg eddig csupa pozitívum... kivéve a nagyobb esélyű mellrák). Eredeti kérdésre válaszomat pedig megkaptam, el is vetem az ötletet... így utólag gondolva tényleg hülyeség ^^;


És sajnos van annyi vérem ^^; tapasztalom. Sajnos :(


... 18/L

2009. nov. 23. 20:09
 7/9 A kérdező kommentje:

Ööö... mégvalami....^^;

Nem nevettem ki a válaszomat... csak megijedtem, hogy rögtön mindenki leharapja a fejem :( Csapnám is agyon magam, ha ezeket kinevetném:/

2009. nov. 23. 20:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Semmiképpen se tedd. Amúgy sem ajánlatos ezzel játszani, az embernek mindig van valami fontos az életében ami miatt tologatni lehetne. De nem szabad. Tudod, ha nem szednél gyógyszert akkor még esélyed se lenne eltolni ebbe gondolj bele. Nekem is és mindenki másnak vannak fontos pillanatok az életében(szigorlat, állam vizsga, a kedves születésnapja stb.), de nem szabad tönkre tenni a szervezeted. Megértem a szalagavatót, nekem is életem legnagyobb élménye volt. Szerintem két dolgot tehetsz, vagy gyorsan elmész dokihoz és kikéred a véleményét, hátha áldását adja rá, vagy a szalagavató napján több oda figyelésre lesz szükség pl használj nagyobb tampont.

2009. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Előbb írtam: nem használok tampont, pláne nem nagyobbat, mert még szűz vagyok és első alkalom után én inkább kerülném a használatát. Egészségügyis keresztanyám is inkább azt mondta, ne használjam, majd utána.


Oké, még egyszer köszönöm szépen, akkor majd nagy levegőt veszek és kibírom. Tényleg köszönöm, csak nagyon meg voltam rémülve. Mondjuk félni még mindig félek, de akkor semmiképp nem tologatom összevissza. Köszönöm^^


U.i.: így utólag jutott eszembe, mire értettétek a kinevetést... mindig XD-zek, nem tudom, miért, ez már úgy bennem maradt mint nagy fórumosbanXD elnézést érte^^; nem kinevetés miatt írtam ^^;

2009. nov. 23. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!