Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ebben az esetben véd a fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben véd a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

2 egymást követő hónapban (aug.,szept.) esemény utáni tablettát kellett bevennem. Az első után szept. 18-án jött meg, a másodikat ez alatt a vérzés alatt vettem be, szóval 27.-én újra megjött.Ez után újra volt egy necces eset, de arra már nem vettem be, mert nem ment el bennem a párom. Akkor csináltam egy tesztet, de mivel annyira ideges voltam, lehet, kicsit elkapkodtam. A normális menstruációm közel 3 hetet késett, de nem olyan a lefolyása mint kellene. Fogamzásgátlót szerettem volna szedni, de első nap nem mertem bevenni,mert nem tűnt igazi vérzésnek. 2. nap kezdtem el, viszont 3.nap már alig volt vérzésem, most már szinte abszolút nincs. Nem tudom, hogy most így használ-e a fogamzásgátló. Szedhetem tovább, szerintetek nem lesz belőle gond? Azt tudom, hogy így elvileg az első hét napban még kiegészítő védekezés kell, de ebben az esetben 7 nap után már biztonságos lesz gumi nélkül? Köszönöm!

18/L


2013. nov. 17. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy valami nem tiszta. Mikor csináltál tesztet? Az újbóli "necces" eset után hány nappal?


Nem ártana teljesen meggyőződni róla, hogy nem-e lettél terhes, és nem-e attól kevesebb a mostani vérzésed, ugyanis a fogamzásgátló tabletta nem hat rögtön a vérzésedre. Attól nem lehet kevesebb, mástól viszont igen.

2013. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát azt ugyis tudod h 18 éves létedre olyan felelőtlen vagy, mint egy 14 éves (bocsi a 14 évesektől!!)

ha elkezdted a fogamzásgátló tabit szedni, akkor azt szedd folyamatosan és rendszeresen!! ha elkezdted és a levél közepén leállsz, sokkal nagyobb gubancot csinálsz vele, mintha végigszednéd

abban h a fogamzásgátló tabi 1 hét után véd, én nem hiszek, minimum 2 hét, de a legjobb az 1 hónap (ilyenkor ha rendesen megjön a megvonásos, tudod h oké) főleg h te nem is első naptól szeded... szal én azt tanácsolom, h GUMIZZatok


aktus után meg 14 nappal érdemes tesztet csinálni, ha ez letelt és pozitív, akkor irány a nőgyógyász és megmondja h mit csinálj, ha negatív, akkor meg örülhetsz

2013. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

asszem 10 nap után, a tesztre az volt írva, hogy 10 nap után kimutatja.


nem vagyok felelőtlen, pont hogy meg akartam akadályozni, hogy baj legyen.. -.-" mindig védekezünk, sose ugrunk bele gumi nélkül.. a gumi lecsúszott, ezért kellett az esemény utáni.

2013. nov. 17. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Maximum az lehetett a tesztre írva, hogy 10 napos terhességet kimutat, DE az NEM az aktus után 10 nappal van!


Az aktustól számítva 7-10 nap kell csak ahhoz, hogy a beágyazódás elkezdődjön. Ekkor kezdődik el termelődni a HCG, amit a teszt kimutat, és kell néhány nap, hogy elérjen egy olyan mennyiséget, amit ki is lehet mutatni.


Ismételd meg a tesztet!

2013. nov. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mindenképp meg fogom.
2013. nov. 17. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:

akkor bocsi, nem vagy felelőtlen!

azért mégis csak furcsa h 1 hónap alatt 2-3x történt ilyen baleset... de jó, megeshet

mindenesetre én is azt tanácsolom h ismételd meg a tesztet és szedd a tabit, aztán ne csak 7 napot várj a gumi nélküli aktusig

2013. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

tudom, hogy furcsa, tudom, hogy gáz, és hogy a szervezetemnek nagyon nem tett jót. de inkább a kisebbik rosszat választottam.

köszönöm a válaszokat.

2013. nov. 17. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!