Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az első levél fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az első levél fogamzásgátlót végigszedtem.1 hét kimaradt ahogy kellett. Majd most szombaton este kellett volna beszednem az első tabit, de vasárnap reggel vettem be. Ez baj lehet?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el először a fogamzásgátlót 1. levelet végigszedtem. Majd most kimaradt egy hét ugyebár mikor megkellet volna jönnie de nem jött meg... Szombat este kellett volna bevennem az elsőt de ma vasárnap reggel vettem be

Ez okozhat bajt?

Este bevehetem a vasárnapi tablettát is?

És az baj, hogy még nem jött meg pedig elvileg ilyenkor kéne? ( fog.gátló miatt 20 napig véreztem.)

És kell emiatt kiegészítő védekezés?

És az a 7 nap még nem szedtem nem védekeztem ez okozhat bajt vagy védett vagyok?

Köszönöm a válaszokat.

18/L



2013. nov. 17. 08:06
 1/3 andybaby válasza:

Szia. Nem gáz, hogy reggel vetted be velem is előfordult már.. Nekem a menstruációm az első 2 hónapban össze-vissza volt meg utána percre pontosan beállt... Várj egy kicsit vele hátha rendeződik, ha nem akkor kérdez meg egy dokit..

Nekem anno azt írta a gyógyszer, hogy 1 hónap után védett vagyok... A tied is írja a gyógyszer tájékoztatója..Olvasd el.

2013. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem azt írja hogy az első tabletta után védett vagyok.
2013. nov. 17. 08:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd, ha ez azt jelentette, hogy több, mint 12 órával később vetted be, mint kellett volna, akkor BAJ.

Feltéve, hogy volt szex a szünetben.


Csekkold szépen a tájékoztatót! Azt az esetet keresd, hogy "ha az első héten felejt el bevenni egy tablettát"!

A 12 óránál több kihagyás ugyanis ennek felel meg.


Valószínűleg felhívja a figyelmedet, hogy az elmúlt 1 hétben történt aktusból lehet gyerek, illetve védekezz 7 napig máshogy is.


Ha a szombat esti tervezett időpont és a vasárnap reggeli tényleges bevétel között NEM telt el több, mint 12 óra, akkor ezzel nincsen gond.


Azzal viszont lehet, hogy nem jött meg.

Persze lehet azért is, mert most kezdted el szedni, de ilyen esetekben azért nem árt felkeresni az orvost, hogy csináljon egy UH-t, ellenőrizze a méhnyálkahártyád állapotát és kizárja a terhességet.

2013. nov. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!