Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg az első szemtől véd a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg az első szemtől véd a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
És igazábol a gyógyszer mit csinál a szervezetemben? Hogy akadályozza meg a terhesseget?
2013. nov. 13. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nem véd első szemtől, első levél után véd... a hormonokkal játszik\szabályozza pontosan nem értek hozzá férfi vagyok....
2013. nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pontos infókat a gyógyszer betegtájékoztatója, és a doki válasza ad, akit megkérdezel erről. (a tájékoztatót meg olvasd el)
2013. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor a betegtajekoztatoban miert az van hogy ha a verzesem elso napjan kezdem szedni azonnal vedett vagyok a terhesseggel szemben.?
2013. nov. 13. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
én nem hiszem el hogy elsö szemtöl véd. Legalább két hét szedésig ajánlott a kiegészitö védekezés de legbiztosabb ha megvárod a második levelet. Onnantól tuti hogy véd. Szerintem ennyit megér minthogy kockáztasd a terhességet. Ugy akadályozza meg hogy a legtöbb fogamzásgátló leállitja a peteérést, igy nincs minek megtermékenyülnie. Van már pár gyógyszer ami nem állitja le viszont olyan állagú lesz tőle a méhnyálkahártya hogy nem képes beágyazódni a megtermékenyitett petesejt, hiába termékenyül meg. De ez a fajta a ritkább a legtöbb leállitja a peteérést. Magyarul hibernálja a petefészkeket. Miután abbahagyja valaki a gyógysert van hoyg akár hónapokba telik mire ujra beindul.
2013. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hiába ezt irja én nem merném kockáztatni. Igy is fogannak azért gyógyszer mellett is babaák, persze ez ritka, de elöfordul. Szeritnem jobb biztosra menni és egy ideig még, (pár hétig) kiegészsitö védekezést is alkalmazni. Ha mégsem ugy véd ahogy oda van irva mit csinálsz??? Akkor neked kell menni abortuszra ha nem akarod a babát. szerintem jobb nem kockáztatni.
2013. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Ha bizonytalan vagy, akkor a dokidat hivd fel, és kérdezd meg! Az a biztos válasz. (a kérdés túl fontos ahhoz, hogy ne biztos forrásból informálódj)
2013. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan fogamzásgátlók, amik bizony akármilyen hihetetlen, de ha a vérzés első napján kezdi a szedő, akkor az első szemtől fogva védelmet nyújt!

Ezerféle dolgot leírnak a betegtájékoztatóban, hogy mennyi minden hatása lehet a fogamzásgátlónak, mennyi minden előfordulhat a szedése alatt, pontosan azért, hogy ne forduljon elő olyan, hogy valamit is kihagynak, ami miatt be lehessen perelni a gyógyszergyártó céget. Akkor majd pont egy ilyen dolgot ne lehetne komolyan venni, nem?


Amúgy kedves kérdező, olvasgass a neten, hogy hogyan hat a fogamzásgátló! Többek között megakadályozza a peteérést, a nyálkahártyára is hatással van, hogy ne tudjon megtapadni a petesejt, hatással van a spermiumokra is. De ha utánaolvasol, akkor sokkal pontosabb információkat fogsz kapni.

2013. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként egészen pontosan így hat:


"A kombinált tabletta a hormonszintet úgy állítja be, hogy ne legyen ilyen kiugróan magas érték, így akadályozva meg az ovulációt. Emellett megvastagítja a méhnyak nyákot, hogy megakadályozza a spermát a pete elérésében. Ezen felül megváltoztatják a méh nyálkahártyáját is, hogy megnehezítsék az esetlegesen megtermékenyített petesejt beágyazódását."

2013. nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat!!! sokat segitettek! koszonom!
2013. nov. 13. 11:42
 10/10 A kérdező kommentje:
nos most teszteltem gyógyszertári medi-preg-gel, és negatív lett. gondolom innentől egyenes út a lenyugvásig:)
2013. nov. 13. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!