Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonmentes fogamzásgátlás?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonmentes fogamzásgátlás? Akik leálltak a tablettával, milyen hatásai voltak a szervezetre?

Figyelt kérdés

Azokra lennék kíváncsi,akik ezt a módszert alkalmazzák.(nem óvszert) Illetve mennyi idősek és mit használnak(és mióta?).


Én 23éves vagyok, és 5 éve szedek fogamzásgátló tablettát. Kicsit félek a vérrögöktől,mert elég sokat lehet arról olvasni hogy kinek milyen baja lett.

Arról nem beszélve hogy én valami hormongyógyszert szedek(amit nem tudom miért, azt kaptam..)és a mellékhatása a fogamzásgátlás(cypromix-4,5éve).


Arra gondoltam, hogy felkeresem az orvosomat és szeretnék leállni a tablettáról.De érdekelne milyen lehetőségeim vannak ezen kívül, és hogyan hat másoknál.

Pl: ezek a spermicid krémek?



2013. nov. 8. 19:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Nekem állandó partnerem van, olyan kellene amit sokszor lehet használni(a krémet lehet pl mindennap?:)
2013. nov. 8. 19:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Hűha, 24 évesen ennyire tudatlannak lenni kicsit durva, de megpróbálok ettől most elvonatkoztatni. Azt sem tudod, mit szedsz, jézusom..


A Cypromixnek igen, csak mellékhatása a fogamzásgátlás, és maximum FÉL ÉVIG szabad csak szedni, mert ez az egyik legmagasabb hormontartalmú bogyó a piacon. Különben bőrproblémákra írják fel elsősorban, de sok nőgyógyász ész nélkül írogatja..

Vérrög pedig nagyobb eséllyel alakul ki magas hormontartalmú gyógyszer mellett, pláne 5 év után! Meg persze vannak egyéb rizikófaktorok is (mozgásszegény életmód, túlsúly, stb).


A spermicidek megbízhatatlanok. Létezik az a kifejezés, hogy pharmatex-baba, na most akkor gondolhatod.. :( Persze vannak, akiknek x éven keresztül bejön, de van, aki az 1. alkalom után teherbe esik rendes használat mellett.


Ha nem akarsz gyereket, marad az óvszer, a többi módszer ellett nagyobb eséllyel csúszik be a baba.

2013. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthetően írtam, azt tudom hogy ez hormongyógyszer,a mellékhatása csak a foggátlás. De soha nem mondta az orvosom hogy meddig lehet ezt használni..Megkérdezte hogy hajlamos vagyok e a pattanásokra meg hogy egyenesen nő e a szőrzetem(nem tudom mért pont ezt adta, de eddig használt). A gyűrű nem vált beilletve a Lindynette-től(kis hormontartalmú) gyomorfekélyt kaptam.


És mivel magas a koleszterinem, és kicsit félek emiatt, ezért jó lenne egy hormonmentes védekezési mód. De a gumit nem bírom, nagyon kellemetlen.


De azért nem kellene lehülyézni az embert,köszi.

2013. nov. 8. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!