Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló? Segeítség!...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló? Segeítség! Kinek, hogy vált be a REZIA fogamzásgátló? Félek elkezdeni fgamzásgátlót szedni.18/L

Figyelt kérdés

A nőgyógyász most írta fel nekem ezt a fogmzásgátlót, és holnap ki is váltanám, de összeolvastam egy csomó negatívumot most, a pecsételő vérzéstől a folyamatos menstruációig mindent. Mennyire gyakori ez? Őszintén félek elkezdeni fogamzásgátlót szedni...félek, hogy tönkrevágja a hormonrendszerem...meg hogy ha barnázok hetekig nem lehetek majd együtt vele :/

És ha abba kell hagynom valami miatt, renszerint visszaáll a szervezetem a mostani állapotába?

De a barátom és én sem bízunk 100%-ig az óvszerben szóval kombinálni akarjuk, hogy véletlenül se történjen baj. Szerintetek?



2013. nov. 6. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Több, mint egy éve ezt szedem. Előtte egy másikat szedtem, és ott volt köztes vérzésem, meg barna folyásom, és pont erre ezt írták fel. Semmi rossz tapasztalatot nem tudok elmondani róla. Én meg vagyok vele elégedve!
2013. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Tök mindegy, hogy Rezia vagy nem Rezia, mert MINDEN fogamzásgátlónak ugyanazok a lehetséges mellékhatásai.

Ha félsz, ne szedd!

Az óvszer tökéletesen megbízható, ha TI rendesen használjátok.


Egyébként ki se kell váltani ahhoz, hogy elolvasd a tájékoztatót, benne vannak az előfordulási arányok is:

[link]

2013. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egy éve szedem,eddig ez a legjobb tabim.Mondjuk még nem rég került forgalomba,minimális mennyiségű hormont tartalmaz,így mellékhatását nem igazán érezni :) Kényelmes,tök jó gyógyszer,mondjuk amennyit elkérnek érte (kb.7600ft 3havi adag),legyen is jó..:)szedtem anno pl corenelle-t ami 3e ft körül mozgott,de azt is az ára tükrözi,egy vacak fos volt,én nem szoktam érzékeny lenni a mellékhatásokra de az kifogott rajtam.:/ Szóval amit a doki neked írt,szerintem szuper.Még annyit hogy mivel ilyen drága,csinálhatod úgy is hogy nem 3havi adagot kérsz a gyógyszertárban,csak 1-et.A receptet vissza adják,nem írnak rá semmit,mivel ezt a tabit a tb 1centtel sem támogatja,annyit váltasz egy receptel amennyit a tárcád bír.Ezt nem egy gyógyszertárban ajánlották már,volt hogy egy 3havi receptre 5 levelet váltottam.Szóval így tudsz spórolni,egy levél kb 2500-600ft. :)
2013. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 18 évesen kezdtem szedni a Reziát, előtte nem szedtem mást. Már több, mint egy éve szedem, semmi problémám nincs vele. Az első hónap után, amikor megjött, utána egy-két hétig még pecsételő vérzésem volt - DE le van írva a betegtájékoztatóban, hogy ez teljesen normális, rendszeres szedéssel elmúlik, szóval ettől még ne pánikolj be. Akkor ki lehet bírni azt a kis időt, utána többet nekem nem volt ilyen gondom. És másféle sem. :)


De egyébként ne abból indulj ki, hogy milyen véleményeket olvasol a neten, az nem mérvadó. Mindenki szervezete máshogy reagál mindegyik fogamzásgátlóra, így nem tudhatjuk, neked beválik-e. Az orvos, aki felírta, előtte megvizsgált?

2013. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, némileg megnyugtattatok:)

utolsó, igen megvizsgált. Volt rákszűrésem és egy jó drága komplex vérvizsgálatom is, de elvileg minden rendben van:)

2013. nov. 7. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne félj tőle ennyire, egy próbát mindenképp megér :) vannak sajnos olyan nőgyógyászok is, akik találomra írnak fel tablettát, anélkül, hogy egyáltalán megvizsgálnának, ott szerintem nagyobb az esélye annak, hogy nem válik be :)
2013. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!