Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A gyógyszernél ha elkezdem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyógyszernél ha elkezdem szedni akkor már az első hónapban is teljsen a védelem? Vagy ahhoz el kell telnie 1hónapnak?

Figyelt kérdés
Még most szeretnék először gyógyszert szedni,és vkitől azt hallottam hogy 1hónapot várni kell, de vki meg azt mondta hogy nem kell.. akkor most mi az igazság?? köszii a válaszokat:)
2009. nov. 13. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
a betegtájékoztató mit ir? minden gyógyszernél maskepp van. mit szedsz??
2009. nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
orvos megmondja mindet amit tudni kell, úgyis ő írja fel.
2009. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az az igazság, h sokféle fogamzásgátló van, így mindegyiknél más a "hatóidő". Van akinél az első szemtől véd, nekem pl 2 hetet mondott az orvos (Milligest). De a legbiztosabb ha kivárod a hónapot, azt már csak kibírjátok!:) üdv
2009. nov. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a mercilont, meg a yasminelle-et tudom, h azok az első szmetől védenek.
2009. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában azt ajánlják ( orvosok) hogy a 2. honaptol véd, hiába irják le h elsö már védettséget okoz, ez nem midig jön be, nekem van barátnöm, aki 2 héten teherbeesett !!!

Szerintem várj addig vele, védekezzetek máshogy, utána már hidd el nem kell izgulni !!

2009. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló nagyon nagy butaságot írt! És persze pont van egy olyan barátnője, aki teherbe esett! Hát persze!


A fogamzásgátlók mind egy elven működnek: ha a mensid első napjától szeded, akkor már abban a hónapban megakadályozza a peteérést. Ha csak az 2.-5. napon kezded, akkor is már 1 hét után védelmet nyújtanak. 5. nap után már feleslegesen kezdenéd el, mert csak elpocsékolnál egy levéllel, mert nem hatna. A dokik többsége sajnos lusta elmagyarázni ezeket amikor felíratod, így rávágják, hogy várd ki az 1 hónapot.

Én Gracial-t szedtem 5 évig és a tájékoztatójában le volt rendesen írva, hogy az első szemtől véd. Én nem is vártam vele és lám nem lettem terhes.

2009. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!