Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Egy 18 éves lány vagyok most...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 18 éves lány vagyok most kezdenék el fogamzásgátló tablettát szedni. Szerintetek melyik a legmegbízhatóbb? ÉS a legolcsóbb?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Az amelyiket az orvos egy vizsgálat után felír neked. NEKED és nem nekem vagy másnak. Ez nem cukorka amit csak úgy szedni lehet.
2009. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezzel én is tisztába vagyok,csak a tapasztalatok alapján érdeklődnék...
2009. nov. 3. 15:42
 3/7 Andrewka ***** válasza:
82%

Nőgyógyászhoz kell menni!

Ennyire ne legyetek már ostobák. Orvos írja fel a neked leginkább megfelelő gyógyszert. Nem ár alapján kell dönteni.

2009. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
kb. két napja írtam ezt a választ egy ugyanilyen kérdésre: mindig ugyanezek az emberek ugyanezeket írják... én meg mindig leírom utánuk hogy nyugodtan nézz ki egy fajtát amiről sokat olvasol fórmukat eztazt és pozitívak a vélemények és kérd hogy azt írja fel, azt fogja felírni. eddigi válaszolók: én elhiszem hogy jól esik más arcába vágni hogy háháá ezt nem te fogod eldönteni kinek hiszed magad stb, de igenis eldöntheti ő. én yasminellet szedtem bár kb egy év utáne elkezdtem tőle hízni úgyhogy abbahagytam, most hüvelygyűrűt használok nagyon jó csak kicsit bővebb a folyásom de ez mindnekinél megvan aki ezt használja, igaz egy picit drágább mint a tabi, kb 1000-1500-zal a háromhavi, de megéri, olyan mintha nem is használnék semmilyen fogamzásgátlót mégis védett vagyok, tök fura.
2009. nov. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ki kell, hogy ábrándítsalak, de egy NORMÁLIS orvos úgyse írja föl bemondásra. Lehet, hogy a tied igen, de egy tisztességes orvos nem fogja.

Az én legelső orvosom az éppen aktuális divat szerint mondott be nekem gyógyszert, vizsgálat nélkül és két hét után a sürgősségin kötöttem ki, mert agyvérzéses tüneteket produkáltam.

Nincs olyan, hogy legmegbízhatóbb, mert mindig van olyan nő, akinél nem válik be és mi van ha éppen a kedves kérdező lesz az.

2009. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

na énmeg téged kell h kiábrándítsalak ugyanis nincsen SZEMÉLYRE SZABOTT GYÓGYSZER.

egy vérvételből sajnos nemderülki h van e trombózisra való hajlamod, az csak úgy derül ki, ha elmondod az orvosnak h volt már trombózisos a családban, ez esetben te vagy a hibás, h ezt nem közölted az orvosoddal. egyéb módszer a génvizsgálat, de ezt semelyik orvos sem csinál fogamzásgátló felírása előtt. kérésre csinálnak, pénz ellenében.

a vért azért veszi le az orvos, h megnézze a MÁJADAT és h van e vmi gyulladásod/fertőzésed. ennek semmi köze ahhoz h melyik foggátlót fogod megkapni. ezek csak rutinvizsgálatok, és a gép nemfogja kidobni h oké, erre a vérképre a yasminelle való, arra meg a mercilon.

vannak különbségek foggátlók között, de annak semmi köze a vérképedhez. megbízhatatlanoknak az egyfázisú való, mertha elfeljtenek egyet bevenni akkor még nincs tragédia. rendszertelen ciklusuaknak a 3 fázisú való, mert az segít beállítani, ellenben ebből nemszabad egyet sem elfelejteni bevenni.

vannak a kishormontartalmú tabletták, ezek azonban gyakran okozhatnak köztivérzéseket.

és ezeknek semmi, de semmi köze a vérképedhez. a májad a fontos h elbírja e a hormonokat, ugyanis a máj bomntja le a foggátlót. ezenkívül gyulladás/fertőzést néz, ami esetleg utánajárást igényelhet, ha foggátlót akarsz szedni. és ENNYI!!!!!

mindneki felejtse el, és ne terJessze tovább ezt a személyre szabott fogamzásgátló dolgot, mert ILYEN NINCSEN!!!!!!

fontos az orvos informálása a foggátló felírása előtt, ez a te feladatod. értem ezalatt azt h rendszeres e a ciklusod, kicsitse, vagy nagyon, jár e fájdalmakkal, kicsikkel vagy nagyokkal, pattanásokra hajlamos vagy e, trombózis volt e a családban, ilyenek. és ezek alapján válasxztaht neked egyet az orvos, de

2009. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem a vérképed alapján. (véletlenül elküldtem az előzőt)

ha nem közlesz vele infókat, akkor felír egyet, amit másnak is felszokott azaz a "kedvencét" és ennyi.

2009. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!