Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Velgyn tabletta mikortól...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Velgyn tabletta mikortól véd ebben az esetben?

Figyelt kérdés
6. napja szedem és nem az első napon kezdtem, mert pont úgy jött meg, hogy egyik nap este és csak másnap kezdtem el szedni. Ebben az esetben mikortól véd valószínűleg? Valamennyire véd már most is? Óvszerrel természetesen védekeznénk még...
2013. aug. 26. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Már az első naptól hat. Amúgy ezt a Velgyn-t nem is az első naptól kell szedni. Legalábbis nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy az első tablettát a 2-3. napon vegyem be. Nem kell óvszert is használnotok.
2013. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orvosa válogatja! Nekem meg azt mondta h első naptól kezdve szedjem. Azért szokták inkább azt ajánlani hogy második naptól kezd el szedni, mert így nem lesz barnázás a mensi elmúlása után még pár napig. Ha nem az első napon kezdted el szedni akkor még 1 hétig utána kiegészítő védekezés szükséges. De azt az 1 hete kibírjátok. :)
2013. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor kezdheti el az első csomag szedését?


 Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban

A Velgyn 3 mg/ 0,02 mg filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Velgyn 3 mg/ 0,02 mg filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia.

2013. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kováts Vanessza válasza:

Én a menzim 2.ik napján vettem be az első szemet. És 11 napot vártunk a barátommal.

Lehet baj? :/

2013. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!