Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen védekezést javasolnál...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen védekezést javasolnál egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

A tablettához szerintem fiatal, spirált nem javasolják szülés előtt, a gumi meg olyan hogy vagy használják vagy nem.


Ti mit gondoltok?


2013. aug. 15. 12:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően az óvszert javaslom egy 17 éves lánynak.

Miért?

- mindenhol beszerezhető, egyszerű az alkalmazása

- látható, ha probléma van (észreveszi, ha kiszakad esetleg, bár megjegyzem, nekem sosem szakadt ki)

- nem avatkozik bele a hormonháztartásába, azaz semmilyen mellékhatása nincs (hacsak nem allergiás rá, de abban az esetben van latexmentes óvszer)

- véd a betegségek ellen


Viszont te ismered a lányod. Ha tudod róla (vagy a fiúról), hogy hiába adod a kezükbe az óvszert, akkor sem fogják használni, akkor még mindig inkább a tabletta vagy a hüvelygyűrű, mint a megszakítás és a nem kívánt gyerek, abortusz.


Egyébként én világ életemben gumival védekeztem, egyszer sem volt olyan, hogy "csak egy kicsit nélküle", pedig elég fiatalon kezdtem szexuális életet élni.

Meg kell értetni vele, hogy mivel jár ez az egész, mik lehetnek a következményei.


Amúgy ha a lányom lenne ilyen helyzetben, akkor megmondanám neki, hogy az óvszert javaslom, és elmondanám az érveket. Emellett elmondanám a többi védekezési módszert is előnyökkel-hátrányokkal együtt (az összes olyat, amit alkalmazhat, mert szerencsére a tanulmányaimból kifolyólag eléggé jártas vagyok a témában) és a végén a kezébe adnám a döntést.

Pl. nem szívesen engedném a tablettát, de inkább a tudtommal szedje, minthogy a tudtom nélkül...

2013. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hüvelygyűrű, gumi és még annyi h
2013. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12. Még annyi hogy engem anyu elvitt annak idején tiniambulanciára és ott mindenféle tájékoztatókat adtak milyen védekezési módok vannak és egy női nőgyógyász beszélgetett el velem
2013. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Gumit javasolnám, de ha ismered és tudod, hogy olyan, hogy vagy hasznánák, vagy nem, akkor inkább hüvelygyűrű.

Havi 2x kell rá figyelni, hasmenés, hányás nem gond. Csak 10.000 ft 3 hónapra.

2013. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én gyógyszert szedek mert 1.szer elszakadt a gumi utána kaptam eseményutánit és akkor elmentünk anyuval nőgyógyászhoz kaptam direkt ilyen tiniknek kifejlesztett fog.gátlót semmi problémám eddig nem volt vele, szerintem az a legbiztonságosabb abár mi mellé még gumit is használunk 16évesen nem kell gyerek
2013. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nincs külön tiniknek gyártott fogamzásgátló. :)) Ez kissé nevetségesen hangzott, bocsi.

De minek szeded ha használtok mellé gumit? 16 évesen ezért mérgezed a szervezeted, hogy hátha kiszakad a gumi?...


Nagyon felelőtlen vagy, ne haragudj..

2013. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Kövezzetek meg, de én a gyógyszert javasolnám.

Azt minden nap beveszi adott időben, és nincs probléma azzal, ha éppen elkapja Őket a hév és nincs náluk gumi, vagy nem akarják használni. De ezt csakis állandó partner mellett!!!

2013. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én is a tablettát javaslom. Szerintem 17 évesen már lehet használni, errefelé inkább 15 éves kortól kezdik el szedni vag a szülők szedetik vele biztos ami biztos alapon. Nincs olyan, hogy kiszakad az óvszer, vagy éppen nincs óvszer náluk, de nagyon szeretnének szexelni, akkor általában megteszik. Pont ezért mondom, hogy nyugodtan engedd meg neki a gyógyszert, vannak jó hatásai is. Arra viszont figyelj, hogy tényleg rendszeresen szedje, olvassátok együtt el róla a tudnivalókat, hogy ha történik valami, például elfelejti bevenni, akkor mi a teendő.
2013. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Senki nem kövez meg szerintem a véleményedért:)

Csak szerintem az emberek nagy része nincs tisztában a fogamzásgátlók lehetséges negatív hatásaival, mert a gyógyszeripar szereti az előnyöket hangsúlyozni, amiből tényleg van azért szép számmal.


Pozitív hatásai:

- Kiszámíthatóvá teszi a vérzést. Itt azért fontos megemlíteni, hogy NEM rendszerezi a menzeszt. Azért lesz rendszeres a vérzés, mert a saját ciklust kikapcsolja, és helyette bizonyos időközönként megvonásos vérzést okoz az, hogy nem veszi be, és emiatt lecsökken a hormonszint, amit addig a tabival fenntartott. Ha tovább szedi, akkor később vérzik, ha kevesebb ideig szedi, akkor előbb vérzik. Tehát egy mű ciklust generál, nem a sajátját rendszerezi!

- Általában enyhíti a vérzést és a görcsöket. Ennek az az oka, hogy mivel a ciklust kikapcsolja, a méhnyálkahártya sem vastagodik meg olyan mértékben, mint egy normál ciklus során. Így kevesebb is tud leválni, kevesebb vérzést okozva ezzel.

- Esetenként jó hatással van a bőrre. Enyhíti a zsírosodást, eltünteti a pattanásokat. Ez főleg azokra igaz, amelyek antiandrogén progeszteronszármazkot tartalmaznak. A hátrány viszont, hogy sok esetben az abbahagyás után még fokozottabban jelentkeznek ezek a problémák, mint a szedés előtt. Sőt, olyan is van, aki nem pattanásos, aztán mikor abbahagyja, tele lesz ragyával a feje.

- Bizonyos daganatok ritkábban fordulnak elő tablettaszedés mellett.

- Bizonyos betegségekben jó hatású (pl. endometriózisban).


Hátrányai:

- Mellékhatások. A betegtájékoztatóban elég hosszan sorolják. Nyilván vannak nagyon ritkák, de vannak olyanok, amelyek nagyon gyakoriak, és igen csak meg tudják keseríteni az ember életét. Pl. libidócsökkenés, hüvelyszárazság (mi értelme ugye szedni, ha az embernek nincs kedve szexelni vele?), gyakori hüvelyi fertőzések, migrén, súlygyarapodás, akár depresszióig fokozódó hangulatromlás/hangulatingadozás.

- Mivel alapvetően a tabletta úgy működik, hogy kikapcsolja a nő élettani működését, a peteérést és a ciklust, azért sejthető, hogy ez nem veszélytelen. A nők többségének az abbahagyás után azonnal, vagy pár hónapon belül rendeződik a ciklusa, visszatér az ovulációja és ezzel a termékenysége. De sajnos előfordul (gyógyszertan tankönyv szerint 2%-ban), hogy tartósan anovuláció (ovuláció-hiány) alakul ki. Ami mondjuk igen kellemetlen, ha az ember babát szeretne. Ugyanis ovuláció nélkül igen csak nehéz teherbe esni...Ez nem azt jelenti, hogy örökre meddő marad az ember, mert azért ált. gyógyszerekkel elő lehet segíteni, de azért na...

- Szövődmények. Manapság nagy port kavart az, hogy bizonyos szerek mellett meghaltak trombózis miatt. Sajnos minden ösztrogént tartalmazó kombinált tabletta növeli a trombózis kialakulásának az esélyét. A trombózisban (ill. embóliában) meg bizony meg lehet halni. Főleg akkor fokozott a kockázat, ha idős nő szedi, dohányzik mellette vki, vagy alapból van genetikai hajlama a trombózisra. De sajnos még ilyen kockázati tényezők nélkül is előfordul.

Ezen kívül okozhat májproblémákat (jó, vagy akár rosszindulatú daganatot), epekövességet, és bizonyos daganatok kockázatát fokozza.


Ezért mondom azt, hogy szerintem körül kell járni az összes lehetőséget, és mérlegelni az előnyöket is és a hátrányokat is.

Mert most lehet, hogy egyszerűbb a tabletta, de később, ha esetleg beleesik abba a 2%-ba, akinek szétcseszi a ciklusát, az kellemetlen.

2013. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

17évesen akár már gyógyszer is jöhet. Majd a nőgyógyász megmondja, hogy mi a vélemény a lányod esetében – hiszen minden nő más. De! Ez még nem zárja ki a gumit. A kettő együtt lenne a legjobb, hiszen ott vannak azok a fránya fertőzések is. Hiba lenne, ha valami olyan tudatosulna benne, hogy ha szedem a gyógyszert, akkor nem lehet semmi gond… + a tabit könnyű elfelejteni, vagy épp ki is jöhet az egész némi pia után…

Vagy használják, vagy nem…. Hát… Én a kezdetektől ezt használom és soha nem jutott eszembe, hogy anélkül engedjem. Ez nem csak a férfin múlik! Gondosan magyarázz el neki mindent. Az olyasmit is, hogy csak egy kicsit, vagy csak most az egyszer se engedje gumi nélkül, mert abból is baj lehet. Bízz benne. Ha eddig felelősségteljes, komoly gondolkodású lány volt, akkor ezután sem lesz baj.

(27/N)

2013. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!