Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A nuvaring véd a 7 napos...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nuvaring véd a 7 napos szünetben?

Figyelt kérdés
NINCS benne a betegtájékoztatóban...
2013. aug. 7. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

"Helyezze fel a NuvaRinget a természetes ciklusa első napján (azaz a menstruációja első napján)! A NuvaRing rögtön elkezdi kifejteni hatását. NINCS SZÜKSÉG más fogamzásgátló módszer alkalmazására.

Felhelyezheti a NuvaRinget a menstruációja 2. és 5. napja között is, azonban ha a NuvaRing használatának első 7 napja során nemi életet él, AKKOR FELTÉTLENÜL HASZNÁLJON KIEGÉSZÍTŐ FOGAMZÁSGÁTLÓ MÓDSZERT (például óvszert) is! Ezt a tanácsot CSAK AKKOR kell követnie, amikor először használja a NuvaRinget."

Ezt én úgy értelmezem, hogy más esetben nem kell kiegészító fogamzásgátló módszer (hiszen leírták volna), ergo véd a 7 napos szünetben is. Egy hasonló válaszért anno közölték, hogy bunkó paraszt vagyok (vagy valami hasonló, már nem emlékszem), szóval előre szólok, hogy nem akarok bunkó paraszt lenni, csak én egyszerű logika mentén haladva tényleg így értelmezem. Remélem, tudtam segíteni.

2013. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia


Mi barátnőmmel már 2 éve ezt használjuk, dokit is kérdeztünk pont ezzel kapcsolatban. Azt mondta véd a 7 napos szünetben is. A 2 év alatt sokszor "teszteltük" a 7 napos szünet alatt is, és sosem volt gond vele :)

2013. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!