Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi idő után hat a Velgyn...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után hat a Velgyn fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
3 napja végeztem a Velgyn első levelével, rendesen megjött és múlt el, óvszerrel védekeztünk. A menstruáció első napjától szedem a tablettát, kérdésem lenne hogy nyújt e már védelmet?
2013. júl. 21. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az első levélben ha az első szemet a mentruáció első napján vetted be akkor máris védelmet biztosít. De ez mind bennevan a leírásában. :)
2013. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! : )
2013. júl. 21. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Mikor kezdheti el az első csomag szedését?


 Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban

A Velgyn 3 mg/ 0,02 mg filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Velgyn 3 mg/ 0,02 mg filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia.

2013. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kováts Vanessza válasza:
Én a menzim 2ik napján keztem el. Így elvileg 7 nap után védelet nyújt de én 11 napot vártam a barátommal. Lehet baj?
2013. szept. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gersa22 válasza:
Barátnőm most kezdte el szedni az első levelet az 4. nap után,és elvileg 1 hét múlva hat a leírás szerint,akkor ez igaz? Csak mivel teljesen új,nem vagyunk benne biztosak és kicsit "félünk",de már nagyon óvszer nélkül szeretnénk csinálni. Már valaki próbálta így és megjött neki rendesen utána,nem esett teherbe? Köszi a válaszokat! :)
2013. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!