Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta szedése...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta szedésekor nincs peteérés, tehát nem használunk fel petesejtet. Akkor több marad?

Figyelt kérdés
Minden nő meghatározott számú petesejttel rendelkezik, ami ha elfogy, jön a menopauza. Viszont ha fogamzásgátlót szed, akkor nem fogy. Így később jön a változó kor? Több petesejtje marad? (pl van akinek egy petefészke van, nekik biztos jobban számít). Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert erről nem találtam szakirodalmat.

2013. júl. 21. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A peteérés nem csak azon múlik, hogy mennyi petesejt van, hanem a hormonháztartáson is. Klimaxkor az változik meg.

Tehát lehet, hogy marad "felhasználatlan" petesejt, ami már soha nem érik meg, mert nincs hormonális hatás. (Ahogy pl. a fogamzásgátló szedés alatt sincs - ott van, csak nem érik, nem reped meg.) Sőt, van, akinek alapból úgy működik a hormonháztartása (fogamzásgátló nélkül is), hogy nincs egyáltalán tüszőérése, tüszőrepedése.

2013. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A havi egy érő petesejten kívül is folyamatosan fogynak (elpusztulnak) a petesejtek egy nőben.


Aztán klimax idején szépen egyszerre elpusztul az összes maradék. Tehát ettől nem fog megváltozni a klimax ideje, ami egy programozott folyamat amúgy.

2013. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nekünk pedig nőgyógyászat gyakorlaton azt mondták, hogy bizony így van. Több marad, így általában később is kezdődik a klimax.

Ennek ellenére továbbra sem leszek nagy fogamzásgátló hívő:DD

2013. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ezt én is így hallottam viszont, aki egész életében tablettán van és leáll róla mondjuk 40 évesen akkor majd 70 éves koráig lesz peteérése?
2013. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Azt nem tudom, milyen hatással van a fogamzásgátló a menopauza kezdetére, de a petesejtek számáról itt egy rövid cikk. Ebből az derül ki, hogy amit a fogamzágátlóval "megspórolsz", az jelentéktelen az összeshez képest.


[link]

2014. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!