Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mindegyik orvos mást mondd,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindegyik orvos mást mondd, kinek higgyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a Deciora fogamzásgátlót szedem lassan 2 hónapja, és 6 orvosból az egyik fele azt mondta, hogy kell szünetet tartani, másik fele azt mondta, nem kell szünetet tartani. Én meg nézem a termék adatlapját, és látom, hogy kell 7 napos szünet.

Anyámék azt mondják, hogy őket nem érdekli ez a dolog, az én felelősségem, hogy terhes maradok-e....


2013. júl. 21. 19:08
 1/9 A kérdező kommentje:
de 20 évesen nem akarok elcseszni az életemet még, úgyhogy jó lenne ha valaki tájékoztatna: ennyire nincsenek képben az orvosok ezzel a termékkel?
2013. júl. 21. 19:09
 2/9 A kérdező kommentje:
akarom*
2013. júl. 21. 19:10
 3/9 anonim ***** válasza:

minden fogamzásgátlóval kell szünetet tartani, és nem egy hetet, hanem 1 hónapot.

ezért szoktak a dokik másmiylet felírni.

amugy 2 hónam után nemkell szünet.

3 évente kell beiktatni ezt az 1 hónap gyógyszermentességet.

2013. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mond
2013. júl. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: a kérdező a 7 napos szünetre gondol. Elvileg egyfázisú fogamzásgátlónál kell a szünet, többfázisúnál nem, ott a színek szerint kell szedni (bár sose szedtem többfázisút, csak olvastam valahol). Egyébként én nagyon egyszerűen oldanám meg a problémát: a dobozban lévő kis betegtájékoztatóban olvasottak szerint szedném... én meg se kérdeztem a dokimat, hogy hogyan szedjem, minek kérdezzem, ha le van írva...
2013. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt a fogamzásgátlót is úgy kell szedni, mint a többséget.

Beszedsz egy levéllel, majd pedig 7 napos gyógyszerszünet következik. Ezekben a napokban kell majd vérzésnek jelentkeznie. Amikor letelik a 7 nap, akkor a 8. napon kell elkezdeni az új levelet, függetlenül attól, hogy van-e még vérzés vagy sincs.

2013. júl. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatót kövesd!
2013. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7napos szünet mindig kell, különben nem jönne meg!
2013. júl. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi van?

A levelek között kell 7 nap szünetet tartani, ahogy a papír is írja.

Amiben nem értenek egyet az orvosok az az, hogy bizonyos idő után (pl. 5 év szedés után) kell-e pár hónap szünet...


De bakker, aki ennyire fogyi, az minek szexel?

Komolyan ennyire baromi nehéz értelmezni egy istenverte betegtájékoztatót????

2013. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!