Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csak nekem "visszataszító"...

Csak nekem "visszataszító" hogy a tüdőgondozóban, minden orvos, és majdnem mindegyik ápolónő dohányzik? Nem látnak elég elrettentő példát?

Figyelt kérdés
A minap volt szerencsém dolgozni kezdeni a tüdőgondozóban.. és kicsit kiakadtam.

2012. nov. 8. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Régen nem volt ennyi elrettentő, figyelemfelhívó reklám amikor rászoktak. A nikotin van olyan szint, mint a drog. Nem tudnak leszokni róla, tök mindegy hol dolgoznak. A cigi drog. :(


Pusztuljon el az összes dohánygyártó és a filmipar amelyik reklámot csinált neki.

2012. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Azt is tegyük hozzá, hogy nyílván ésszel cigizik, és mértékkel

Mert aki tüdőgondozóba van nagyrészük önhibáján és hanyagságuk miatt kerültek oda

Szívták mint a pöcörőt, aztán persze hogy odajutnak


Sőt, láttam olyat is, hogy kezelt beteg, maszkot félrehúzva szívta a cigit, szóval így érdekli a gyógyulása a beteget


Az ápoló pedig nem erre tette fel az életét hogy példát mutasson azoknak az embereknek, ugyanúgy cigizhet, mint egy bolti eladó

20/F

20/F

2012. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

R%égen otthon és a munkahelyeken is sokan dohányoztak, éls nem lett ettől több tüdőrákos.

Az egész dohányzási elleni hiszti azért van, hogy ezzel foglalkozzon mindenki, mert akkor nem törődik a többi dologgal, ami még károsabb az egészségünkre.

Senki nem törődik a levegő szennyezéssel, az őserdők kiirtásával, az ételekben levő mindenféle szeméttel.

Már a terhes nők és a kisbabák is mindenféle gyógyszert és egyéb szereket szednek, a gyerekek nem ehetik a tejet és a többi természetes ételt, mert akkor a tápszergyáraknak nincsen elég haszna.

Nem a dohányzást pártolom, mert biztosan nem egészséges, csak ezzel a nagy hisztivel nem értek egyet.

2012. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

túl van parázva a dohányzás káros dolog. Az tény, hogy nem egészséges de azért aki ésszel szívja és eszik-iszik mellette rendesen nem végez az akkora pusztítást mint ahogy előadják sokat.



Lehet leopontozni

2012. nov. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Ostobaság, hogy nem káros. Mi az hogy ésszel szívni a cigit?


Ne írjatok már ekkora baromságot. Még lesz aki elhiszi, és csak megerősíti őt abban hogy dohányozzon.

2012. nov. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
ésszel szívni azt jelenti hogy nem napi 3 dobozzal meg csikket szedsz össze hanem normális cigit és abból sem 2-3 dobozzal naponta
2012. nov. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Hát valamibe meg kell halni XD Ám a magánfogorvosomnál az asszisztens nőnek akkora kapafoga van hogy az valami borzalom na ez már kicsit durvább szval ezek ien dolgok
2012. nov. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

A függőség az függőség. Sok a gyenge jellem és soka lehetőség.

Láttam már én is láncdohányos és sima dohányos kismamákat. :-( De persze szavatkoznak, h ők szeretik a gyereküket. Aztánmmeg nem értik miért születik olyan kicsi súllyal, miért kap el minden fertőzést, miért asztmás. "Ááá, nem a cigi miatt. "Hangzik a válasz.


Páromnak volt egy szobafestő kollégája. 52 éves volt, rokkantnyugdíjas, feketén még dolgozgatott. No, az öreg vas ággyal együtt volt kb 45kg, és rengetegett bagózott. Azért volt rokkant nyugdíjas mert csak 40%-os volt a tüdeje. Oxigén palackot kellet volna használnia. A palackból kiengedte a levegőt mielőtt vitte cserére, h a nyugdíját ne vegyék el.

Kérte a felesége is és a kollégák is mondták neki, h ha már a palackot nem használja, akkor legalább a cigit tegye le. Nem érdekelte a dolog.

Láttam én is a saját szememmel amikor bevittem az ebédet, h a pasas szíbja a cigit, közben pedig fuldokolva köhög de nem érdekli. Csakzéztis. Fél évre rá megfulladt álmában.


Ez egy extrém példa. Azok is hasonlóan gyenge jelleműek szerintem akik a tüdőgondózóban dolgoznak és dohányosok. És itt nem arról beszéleünk ugye akik 2-3havonta a bulikban elszívnak egy szál ízesített szivarkát, v egy szál cigit. Én ezt nevezném "ésszel dohányzásnak", mást nem.

A függőség az függőség. Hiába az elrettentés.

2012. nov. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem túl nagy ez a nyavalygás a cigi körül.Ahogy már előttem is leírta valaki,ezer sokkal károsabb dolog van,mint a cigi,csak azoknak a betegeknek a képét nem plakátolják ki az összes létező,agyontartósított,gyakorlatilag sz@rból készült élelmiszerre.Birkák az emberek.
2012. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A youtube-on van egy videó, ahol egy gégeeltávolításon átesett nő bemutatja, hogy hogyan sikerült megoldania, hogy ebben az állapotban dohányozhasson.
2012. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!