Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csak nekem "visszataszító"...

Csak nekem "visszataszító" hogy a tüdőgondozóban, minden orvos, és majdnem mindegyik ápolónő dohányzik? Nem látnak elég elrettentő példát?

Figyelt kérdés
A minap volt szerencsém dolgozni kezdeni a tüdőgondozóban.. és kicsit kiakadtam.

2012. nov. 8. 21:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Persze. Magyarázzátok már be, ha úgyis annyi fekália bejut a szervezetbe, akkor az a kis plusz a cigiből, már nem is számít. Pont ezekből a kicsikből adódik össze a nagy egész.
2012. nov. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A dohányosoknak "csak" 15 százalékánál alakul ki tüdőrák. Rengeteg ember hal meg úgy tüdőrákban, hogy életében egy szál cigit sem szívott.
2012. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%
Másik kis százalékuknál szájüregi, gége, stb. Az infarktus kockázatról nem is beszélve. Az elszomorítóbb a passzív dohányosok helyzete, de az meg kit érdekel.. igaz?
2012. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13#

Azt mivel magyarázod, az 1900-as évek elején minden 2. ember dohányzott, pipázott mégsem ismerték még hírből sem a tüdőrákot és az érszűkületet? Nem gondolod, hogy az élelmiszeripari adalékanyagok, stressz és a levegőben lévő nano méretű káros anyagok okozhatják a rákos megbetegedések többségét?

Mutass egy csak egy HIVATALOS orvosi kutatási eredményt, ami bebizonyítja, hogy a dohányfüst tüdőrákot okoz.

2012. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, rengeteg a kockázati faktor.

Tudományos bizonyítékom nincs, de volt kissejtes tüdőrákos dohányos a családomban, aki szabályosan úgy fulladt meg, 49 évesen, nekem ez bőven elég volt ahhoz, hogy továbbra se szeressem meg a dohányzást. Egy másik érv a dohányzás ellen az, hogy fizikai szemét(veszélyes hulladék) is keletkezik miatta. Végtelenül undorító a sok széjjelhagyott csikk.

2012. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!