Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy vegyem be a gyógyszert?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem be a gyógyszert? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés

ma kezdem el szedni a novynettet a mensim 2. napján, a legelső tablettát vegyem be?

(ahhoz hétfő van írva. vagy ez nem számít?)


2009. okt. 17. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
a menzid 1 napján kell bevenned és azon a napon amelyik nap van meg!!! ugyebár felvannak sorolva a hét nappjai! tegyük fel hogy neked szerdán van az első napja a menzidnek,tehát azt a bogyót veszed be ami a szerdánál van és onnan kezdve minden nap egyet nagyjából minden nap egyidőben! mikor elfogyott 7 nap szünet és kezded a következő levelet! kivéve ha a gyógyszeredben van arra a hét napra bogyó mert akkor nem is kell abbahygynod csak szedned
2009. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hacsak nem a doki vagy a betegtájékoztató írja, az első nap kell bevenni.

Milyen ez a tabletta? Mert ha egyforma minden gyógyszer, akkor mindegy, hogy melyiket kapod be, csak kisegít, ha pl. csütörtökön a csütörtök feliratút veszed be.

De ha különbözőek a tabletták, akkor a legelsővel kell kezdeni, amit mutat rajta egy kis ábra is valószínűleg.

2009. okt. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

novynette-t írt fel a doki,és mmivel tegnap már nem tudtam kiváltani,ma kezdem el szedni. de a betegtájékoztatón írja,h 2. nap is el lehet kezdeni.

a tablettákon 3 fajta minta van

2009. okt. 17. 16:02
 4/8 anonim ***** válasza:

2.-5. nap még be lehet venni. A napok pedig azért vannak ráírva, hogy aznap vedd be és ha kihagysz egyet vagy valami, akkor lásd, hogy mi az ábra. Az ember általában szokta tudni, hogy milyen nap van aznap.

Nem poénból írják rá, hogy aztán kedden vedd be a szombatit... Logika emberek!

2009. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ezt értem. csak azt hittem amikor elkezded akkor a legelsőt kell bevenni attól függetlenül,hogy melyik nap kezded.

köszi a segítséget!

2009. okt. 17. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, a legelsőt. Van neked 21 db tablettád és az első aznap lesz az első nap, és azt veszed be.

Ha kedd, akkor az első keddit veszed be, ha az első szombat, akkor az első szombatit veszed be stb és mikor körbeérsz, akkor amik előtte voltak, azokat veszed be mert azok lesznek a végén. Szépen sorban.

2009. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
okés,köszönöm! :)
2009. okt. 17. 16:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen véletlenül jött ki úgy, hogy a negyedik szemet (novynette) (ami alá van írva a hétfő) tényleg hétfőre kerül.

De szerintem ez hülyeség, vagyis én legalábbis nem értem, hogy akkor ha nekem úgy jönne ki, hogy ha nekem szerdán kéne bevennem az elsőt, akkor szerintetek a 6i szemmel kéne kezdenem??? szerintem ez butaság! Lehet csak én vagyok így eltévedve?!? Mert pont hogy a novynette esetén nincsenek is beszámozva végig napokkal a szemek...

2009. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!