Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátlót szetnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzásgátlót szetnék szedni akkor nem kel tobbat gumit használni?

Figyelt kérdés
A barátommal már régen együtt vagyunk és szetnék fogamzásgátlót szedni akkor nem kell a gumival bajlódni vagy aki fogamzásgátlót szed az még gumit isnhasznál? És ha elkezdem szedni mennyit kell várni, hogy biztos legyen?

2013. jún. 30. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell a gumi. Én 1 hónapot azért várnék.
2013. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell gumi, és én is megvárnám az egy hónapot. Ez viszont benne lesz a betegtájékoztatóban, hogy mennyi idő után ad védettséget.
2013. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Es elosszor anyumnak vagy a baratomnak mondjam el mert meg nem beszeltem rola mert kicsit felek hogy nem engedi de vegulis ez mindenkinek jo
2013. jún. 30. 19:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Drágám, azzal beszélsz először, akivel akarsz. Oksi? Ugyan miért mi mondjuk meg, kivel beszélj?


Fogamzásgátló tabival is teherbe lehet esni, de az esély minimális. Tabi mellett "nem szokás" egyéb módon védekezni. De ez is a ti döntésetek...


Emellett minden lényeges információt megtudsz majd az orvosodtól, ha rákérdezel! Emellett, a legtöbb fogamzásgátlónak fent van a betegtájékoztatója neten, ott is olvasgathatsz róluk. De tudd, a különböző fajták eltérhetnek szedésük terén, vagy hogy mennyi idő múlva védnek....csak informálódás céljából ajánlom addig is. Majd az aktuális neked felírt gyógyszer betegtájékoztatóját böngészd át alaposan.....Benne lesz, hogy mennyi idő múlva véd (sokan ajánlják az 1 hónapot kivárni, bár betegtájékoztató szerint akár az első szemtől is védhet), meg miiiinden fontos infó ott lesz.

2013. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor is előfordulhat, hogy gumira lesz szükséged, ha fogamzásgátlót szedsz!


Pl.:

-ha kihagysz egy szemet vagy kihányod, hasmenésed van, akkor az azt követő hét napban kiegészítő védekezésként óvszer kell (+antibiotikum szedés esetén a szedés alatt és még utána 7 napig is!),

-vagy ha a gyógyszer egyik (gyakori) mellékhatásaként hüvelygomba jelentkezik nálad -> ebben az esetben a kezelés végéig (a pasid is kezelni kell) csak óvszerrel lehet együtt lenni (mondjuk nem tudom, kinek van kedve égő altájjal szeretkezni...)

2013. jún. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2013. jún. 30. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!