Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rigedvidon melllék hatásai?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rigedvidon melllék hatásai? Kinek hogyan jelentek meg? és meddig tartottak?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Rigevidon bevont tabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

Jelentős mellékhatások

A kombinált hormonális fogamzásgátlók jelentős mellékhatásait "A fogamzásgátló tabletta és a trombózis veszélye", valamint "A fogamzásgátló tabletta és a rákbetegség kockázata" fejezetekben részletesen tárgyaltuk (lásd a 2. pontot). Kérjük Önt, hogy figyelmesen olvassa el ezeket a részeket, és amennyiben szükséges, forduljon orvoshoz.

Egyéb mellékhatások

nagyon gyakori 10 kezelt betegből egynél, vagy több mint egynél fordul elő,

gyakori 10 kezelt betegből kevesebb, mint 1-nél fordul elő,

nem gyakori 100 kezelt betegből kevesebb, mint 1-nél fordul elő,

ritka 1000 kezelt betegből kevesebb, mint 1-nél fordul elő,

nagyon ritka 10 000 kezelt betegből kevesebb, mint 1-nél fordul elő

nem ismert, a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg.

Gyakori mellékhatások: testsúlynövekedés, ödéma, a nemi érdeklődés (libidó) változása, depresszió, ingerlékenység, fejfájás, izgatottság, a szem irritációja (kontaktlencsét viselőkön), látászavarok, migrén, émelygés, pattanások megjelenése, rendszertelen vérzés, kimaradt vérzés.

Nem gyakori és ritka mellékhatások: emlődaganat, májdaganat, méhnyakrák, autoimmun betegség (SLE), vérzsír szintek növekedése, idegrendszeri betegség (chorea), halláscsökkenés (otoszklerózis), magas vérnyomás, vérrögképződés, hányás, epekőképződés, hasnyálmirigy gyulladás, bőrelváltozások, májfoltok megjelenése, változás a hüvelyi váladékképződésben.

2013. jún. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én is ezt szedem,nálam ez vált be idáig,hiába régi!
2013. jún. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most már én is ezt szedem és első napokba émejegtem,hánytam de most semmi bajom nincs tőle:)
2013. jún. 27. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!