Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Yasminellet szedő lányok, baj...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Yasminellet szedő lányok, baj van! Ezt olvastátok?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 15. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem minek perelnek.

Benne van a tájékoztatóban, hogy vérrögképződést okozhat. Abban meg meg lehet halni.

Ez kb. olyan szintű dolog, mintha beperelnéd a dohánygyárat mert tüdőrákot kaptál, közben meg a dobozon nagy betűkkel rajta van, hogy rákot okozhat.


Nem csak a Yasminelle, hanem az ÖSSZES fogamzásgátló okozhat trombózist és embóliát. El kell gondolkodni a szedés előtt, hogy megéri-e a kockázatot vagy sem. Meg el lehet menni egyébként thrombophilia vizsgálatra is (más kérdés, hogy a TB csak akkor támogatja, ha előfordult a családban, vagy már megtörtént a baj). Jah meg persze az sem árt, ha az ember nem bagózik mellette.

2013. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem egy kicsit mindig is aggasztott,hogy a yasminelle (amit én is szedek)drospirenon tartalmú ami szintetikus anyag :S

Viszont én is úgy gondolom,hogy aki kivizsgáltatja magát rendszeresen félévente-évente elmegy rutinvizsgálatra,nem bagózik,normálisan étkezik és sportol annak nagyon kevés az esélye. Pl az egyik barátnőm 24 évesen kapott trombózist,nem szedett gyógyszert..viszont ha szedett volna biztos,hogy erre fogták volna az egészet.

2013. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második: Minden fogamzásgátló szintetikus progeszteront tartalmaz. Ugyanis ha a természetes progeszteront szájon keresztül adod, akkor a máj lebontja majdnem az egészet. Így nem hatna semmit, vagy bikaadagot kellene adni ahhoz, hogy hasson.

Nem csak a drospirenon szintetikus, hanem az összes, de ezzel önmagában semmi probléma.

A másik dolog, hogy egy rutin vérvétel nem fogja kimutatni, hogy trombózist kapsz-e tőle vagy nem. A rutin vérképből az látszik, hogy a májad meg a veséd bírja-e.


Ahhoz, hogy kiderítsék, hogy van-e vkinek hajlama a trombózisra, genetikai vizsgálat kell.

Ráadásul több mutáció is okozhat fokozott hajlamot (pl. Leiden, protrombin, protein S, protein C, MTHFR stb.), és ha mindet ki akarod vizsgáltatni, az egy kisebb vagyon.

Ha volt is a családban trombózis, akkor is ált. csak Leidenre vizsgálnak, mert az a leggyakoribb.


Mellékesen megjegyzem, hogy a magyar népesség kb. 7-10%-ának van Leiden mutációja. Hiába nem bagózik, ha mutációja van, pont elég lehet az, ha rászedi a fogamzásgátlót.


"Az egészséges magyar népesség 10%-a heterozigóta a Leiden-mutációra, a homozigóták részaránya néhány ezrelék. A mutációt heterozigóta formában hordozó személyeknek kb. 8-szor, a homozigótáknak pedig kb. 80-szor akkora a kockázata mélyvénás trombózisra, mint az átlag népességnek, ha semmilyen más további kockázati tényező nem áll fenn. Ha fogamzásgátló-szedés mellett valaki Leiden-mutációt hordoz egyik génjén, akkor a 8-szoros kockázat az átlagnépességhez viszonyítva 40-szeresre emelkedik. "



Emellett pl. az MTHFR mutáció is vagy 10%-ban előfordul...


Szóval persze, számít az, hogy az ember hogy étkezik, de tökéletes étrend, mozgás és cigimentes életmód miatt is kaphat 20 évesen trombózist csak a tabletta és a mutációja miatt.

2013. jún. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!