Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlótól masszívan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sweet clementine kérdése:

Fogamzásgátlótól masszívan meghíztam, most új gyógyszerre váltottam, mennyi idő múltán várhatom a megváltó fogyást?

Figyelt kérdés
Másfél évig szedtem cypromix-et, ami hízlalt ugyan, de nem volt vészes. Később átálltam Tri-regolra, ami viszont két év alatt vagy tíz kilót dobott rám. Most diétázom, mozgok, odafigyelek és dokumentálom az étkezésemet, és képtelen vagyok lefogyni (a tabletták előtt hízni voltam képtelen). Egy hete kezdtem új gyógyszer szedni (velgyn), amit bár nem az elhízásom miatt írtak fel nekem, de remélem, hogy ettől már nem fogok hízni. Nagyon szeretném visszakapni a régi súlyomat, szerintetek mennyi idő múltán várható a változás (ha várható egyáltalán)? Köszönöm előre is!
2013. jún. 11. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát addig mindenképpen türelmesnek kell lenned ameddig az előző gyógyszer kiürül a szervezetedből. De lehet hogy a mostaninak is ugyan ez lesz a mellékhatása. A leggyakoribb mellékhatások a libidó csökkenése, teljes elvesztése, és a hízás.
2013. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is vagy 10 kilót híztam a triregoltól.... abba hagytam a fogamzásgátlót és érdekes módon lefogytam
2013. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem védekezel inkább másképp? Akkor talán le tudnál fogyni.
2013. jún. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem (csak) a védekezés miatt szedem a tablettát, egyéb problémáim miatt van rá szükségem. Különben hagynám az egészet a francba. Olyan szép vékony voltam. :(
2013. jún. 12. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Milyen probléma, ha megkérdezhetem? Lehet, hogy van a fogamzásgátlón kívül más megoldás is rá.
2013. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Menzesz havi helyett kéthavi érkezése, ha már itt tartunk. Ezzel el is voltam egy darabig, de tartós párkapcsolatban ez a "betegség" azt jelentené, hogy kéthavonta gyomorgörccsel csinálom a terhességi teszteket. :/
2013. jún. 13. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

És arra nem gondoltál, hogy ki kellene vizsgáltatni a probléma okát, és azt kezelni?

Leginkább endokrinológussal. A nőgyógyászok szokása ez a "Nem vérzik rendesen? Adok rá fogamzásgátlót" dolog, pedig semmi értelme nincs. Meggyógyulni nem fogsz tőle (sőt, sok esetben még tovább rontja az alap problémát....).


Másrészt meg akkor sem kell minden hónapban gyomorgörccsel tesztet csinálgatni, ha kéthavonta menstruálsz. Ugyanis:

1. ha rendesen védekezel (óvszerrel pl.), akkor jó eséllyel nem leszel terhes --> felesleges folyamatosan aggódni

2. Lehet pl. mérni az ébredési hőt, amivel lehet követni a ciklust. Tökéletesen látszik belőle, hogy azért késik a vérzés, mert később volt az ovuláció, vagy azért mert terhes vagy.

2013. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!