Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg teherbe lehet így esni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg teherbe lehet így esni?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló tabletta tájékoztatójában olvastam, hogy ha kimarad egy szem, de az előtte lévő hétben sor került óvszer nélküli szeretkezésre, akkor fennáll a teherbeesés lehetőse. Vajon mekkora ennek a lehetősége, hogy valaki így esik teherbe?
2013. máj. 31. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1 szemtől nem valüszinü ha mr hónapok óta szeded. Attól nem elsz hirtelen peteérés hogy egyet nem vettél be, azért eleve a peteérréshezz több nap szükséges. Ha napokig nem veszed be akkor lehet gond.
2013. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
egyetlen tabletta, ha kimarad, azonnal elindulhat a peteérés (hiszen le van fojtva a tabi által). szóval igen
2013. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, de kicsi a valószínűsége. Nekem volt olyan ismerősöm, aki tabletta mellett esett teherbe, pedig nem hagyott ki egyet sem.
2013. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Vajon mekkora ennek a lehetősége"


Ilyenkor sose tudom, hogy a kérdező konkrét százalékos eredményt vár? Mert azt ugye senki se tud adni.

2013. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
már hagytam ki több szemet is és nem lettem terhes de tudod van olyan ,hogy Pearl index ez azt jelenti ,hogy 100 nőből hányan stek teherbe amikor rendszeresen azt a tablettát szedték minden tablettának más az indexe keress rá .
2013. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én gyógyszeremnél attól függ melyik héten hagytam ki. Ha a 2.on akkor nem kell tartanom a 12 órát, akkor veszem be, amikor észreveszem. Az első és harmadik héten pedig be kell vennem 12 órán belül különben "baj" van. Na most azért hozzáteszem, hogy a 12 órát se tudom pontosan meghatározni, mert 2 órás időintervallumban szoktam bevenni a gyógyszert. Aztán a bogyó sem olyan, hogy na akkor letelt a 12 óra, jelez a készülék, induljon a peteérés. Másrészről 2 éve szedem a gyógyszert, ha kihagynék egyet, akkor kétlem, hogy bajom lenne. Nem távozik a szervezetből csak úgy hiphop, különben a 7napos szünetben is teherbeesnék.

Mindenesetre azért nem árt odafigyelni, mert jobb a békesség.

2013. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez a per elkerülése végett van ráírva.


Az esélye annyira minimális, hogy számokkal szinte ki sem lehet fejezni...

2013. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tök mind1 emberek, még tabi mellett is teherbe lehet esni, persze ha rendesen szedjük, minimális az esély, de mindig van. Ha ki hagysz egy szemet, akkor nagyobb az esély, stb. ééés ennyél pontosabb valószínűséget ne várj tőlünk -.-
2013. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerinted talán viccből írják rá?

Igen, teherbe lehet esni így.

Ugyanis a spermiumok több napig élnek a női nemi szervekben. Ha kihagyod a tabit, azonnal létrejöhet peteérés, és az előző aktusokból benned maradt spermiumok elvégezhetik a dolguk.

Nyilván nem nagy rá az esély, de előfordul.

2013. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jók ezek a tudatlan urban legendek, amiket itt egyesek hangoztatnak:


Na akkor pár tény:


A spermium élettartam:

Élettartama a környezeti tényezőktől és a hőmérséklettől függ: 37°C-on 15-18 óra, 20°C-on 40-72 óra, a hüvelyben 2 óra (savanyú környezet), a méhben 25 óra, a petevezetékben 48 óra.


És nem, ha huzamosabb ideig szed egy nő egy hormonális fogamzásgátló tablettát akkor 1 db kihagyott szemtől baromira nem indul be a peteérése. Néha hónapok kellenek hozzá.


Ezt a feliratot azért látod a dobozon, hogy ne lehessen perelni a gyógyszergyártó céget.

Ennek a valós esélye valahol 0,0000001 és 0,000001% között lehet...

2013. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!