Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Védekezés/fogamzásgátlás....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Védekezés/fogamzásgátlás. Melyik a biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A barátnőmmel arra az elhatározásra jutottunk,hogy itt az ideje szexuális életet élni,ám nagyon félünk mindketten a terhességtől.

Tizenévesen kellemetlen gyermeket nemzeni,de ezzel gondolom ti is egyetértetek.


Arra volnék kiváncsi,hogy az óvszer maga mennyire előnyös?Lett-e valaki/a párja terhes annak ellenére,hogy az óvszert rendeltetésszerűen használta?

Esetleg a fogamzásgátló és az óvszer együtt 100%os védelmet nyújt?Vagy olyankor elég a fogamzásgátló önmagába?


Előre köszönöm a válaszokat!

x/f



#védekezés #terhes #fogamzásgátlás 14
2013. máj. 27. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem nyújt 100 százalékos védelmet, legjobb az óvszer, azt legalább észreveszed, ha nem véd, van mód korrigálni. Fiatal szervezetet felesleges terhelni a fogamzásgátlóval.
2013. máj. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
53%
az a legbiztonságosabb ha nem baszol.
2013. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Elsőnek igaza van,de annyival kiegészíteném,hogy 17 éve használok óvszert és soha nem szakadt ki tehát az tényleg a legjobb választás.A márkát meg majd kitapasztalod,hogy melyik a legjobb.Illetve pár éve megszakításosan szexelek,de arról a sok okostojás csak a negatív szart tudja ontani magából,tehát azt kezdőknek meg nyomiknak nem ajánlom.
2013. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as: Van már gyereked, hogy biztos vagy benne, hogy nincs baj? Azért pár év alatt megszakítással általában egy bébi minimum összejön...


Egyébként szerintem mindkét módszernek megvan az előnye, de tizenévesen szerintem az óvszer optimálisabb.

2013. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ossii válasza:
Hát van egy ismerősöm,aki 18 éves és úgy esett teherbe ,hogy mellette rendszeresen tablettázott. A terhesség legapróbb se jelentkezett nála.4 hónapos terhes volt,mikor kiderült ,hogy az.. Hát na igen,vannak ilyenek. De a gumit ajánlom én is "elsőre". Majd ha elmélyül a kapcsolatotok jobban vagy már elég érett ahhoz úgymond és rendszeres lesz az aktus ,akkor lehet tablettázni is akár. Rajtatok múlik. Jó szórakozást ! ;D
2013. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
# 4 Ezeket a légbőlkapott valószínüségszámitó embereket nem tudom hová tenni...
2013. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Légbőlkapott?:) Ne haragudj, de ha két egészséges ember csak megszakítással védekezik, akkor nagy eséllyel egy babának minimum be kellene csúsznia az évek során. Én a helyedben azért kivizsgáltatnám magam.
2013. máj. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A megszakítással semmi gond nincs, ha tudod az eszed is használni.

A férjemmel hosszú éveken át így védekeztünk. Ma már nem, a gyerekek után spirált tetettem föl.

Mindemellett Nektek, kedves kérdező mindenképpen az óvszert ajánlom!

Olyan nincs, hogy óvszer mellett lesz terhesség!! Ha kiszakad, rögtön észreveszed, tudsz esemény utáni tablettát felíratni, akár azonnal!

2013. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Semmi nem nyújt 100%-os védelmet


2. Én óvszer mellett nem lettem még terhes, még az ismeretségi körömben sem tudok ilyenről.


3. Szerintem maradjatok az óvszer mellett, mert :

- a tabletta nem véd a nemi úton terjedő betegségektől

- több olyanról hallottam, hogy fogamzásgátló mellett estek teherbe

- egy hormonokkal teli tablettával terhelni egy fiatal, fejlődésben lévő szervezetet nem éppen jó. A hormonháztartás teljesen felborul, megváltozik.

- nagyon drága

- nem tudom mennyire vagytok fiatalok, de komplikált a szedése

2013. máj. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!