Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van köztetek olyan hölgy, aki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van köztetek olyan hölgy, aki egészségügyi okok miatt nem szedhet tablettát és a spirált sem bírja? Mit használtok?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok. Nálam cukorbetegség van kialakulóban,és a spirál sem előnyös,mert sűrűn van gyulladásom.Persze ezt nem orvos mondta,csak én tartok a dologtól.

Előfordult már nem kívánt terhesség egyéb módszerek miatt?

Melyik a rizikósabb szerintetek:ha valaki ellenjavallat ellenére is szed tabit,vagy vállalja a terhességmegszakítás kockázatát?

Várom a véleményeket.


2013. máj. 22. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi óvszereztünk. Én elvoltam vele, a párom nem szereti. Most kipróbálom a tablettát, egyelőre az első hónapban vagyok, várom hogy hasson. Mellette viszont szigorú diétát tartok.

A terhességmegszakítás kockázatát semmiképpen nem vállalnám.

2013. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Igen. Elég komoly trombózisom volt nagyon fiatalon. A fő ok: a fogamzásgátló tabletta. Soha többé nem szedhetem és semmilyen hormonkészítményt. Eleinte nagyon kétségbeestem hogy most akkor óvszerezhetek életem végéig. Aztán megismertem A Módszert :) Már két éve alkalmazzuk a párommal és egyszer SEM estem teherbe. A lényeg h a menses-ed első napjától számolsz 16 napot. Tehát a menstruáció első napja az 1. és így tovább. Na ezen intervallumon belül tehát 1-16 nap között óvszer kell. A 16. napon este már mehet védekezés nélkül, korlátlanul a következő menstruációig. Ez nem valami humbuk, ez tudományosan is alá van támasztva. A 9. és 14. napok között a legnagyobb valószínűsége a teherbeesésnek. Na most: ez a módszer azoknak a nőknek ideális akiknek RENDSZERES és normális a menstruációs ciklusuk, tehát nem maradnak ki hónapok, hetek satöbbi. Eleinte tartottam tőle hogy kipróbáljam de ma már hálát adok érte:) és nekem semmi más választásom nem volt a betegségem miatt.
2013. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
előző vagyok: tehát 27, 28, 29,30 napos ciklusokra jó
2013. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!