Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mitől lehet még mindig áttörés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől lehet még mindig áttöréses vérzésem? Teherbe eshetek így?

Figyelt kérdés

7 hónapja szedem a fogamzásgátlót, de a gyógyszerszedés harmadik hetében (két hónapja már csak egy napig), de minden hónapban pecsételek. Utána elmúlik, és a szünetben megjön rendesen. Eddig arra vártam, hogy hátha azért van, mert nem szokott hozzá eléggé a szervezetem, ugyanis olvastam, hogy van akinek kell fél év is, hogy hozzászokjon. Minden egyes szemet lelkiismeretesen bevettem, pontosan ugyan abban az időpontban, nem szedtem azóta más gyógyszert, nem volt hányós-hasmenős időszak sem.

Készülök az orvosomhoz, de addig szeretnék olyantól választ kapni, aki járt már hasonló helyzetben. Esetleg előfordulhat, hogy nem elég a hormontartalom és teherbe eshetek kiegészítő védekezés nélkül? Köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 18. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem egy-egy napig volt ilyen, hanem konkrétan 10 napig véreztem, a "rendes" vérzés előtt már 4-5 nappal elkezdtem barnázni. Voltam dokinál, felírta a nagyobb hormontartalmút. Nem mondta, hogy gond lehetett volna belőle meg hogy milyen szerencsés vagyok, hogy nem estem teherbe.
2013. máj. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Esetleg előfordulhat, hogy nem elég a hormontartalom és teherbe eshetek kiegészítő védekezés nélkül?"


Igen, előfordulhat.

Erősebb gyógyszer kell. Addig meg kiegészítő védekezés. És adj hálát az égnek, hogy eddig nem estél teherbe.

2013. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig sem csak a gyógyszerrel védekeztünk, de gondoltam ez evidens ebben az esetben..(tehát nem véletlenül nem estem teherbe eddig..)
2013. máj. 19. 12:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Végre egy értelmes ember!:D

Bocs, de már hozzászoktam, hogy a gyakorin kérdéseket feltevő nők 90%-a igen butuska.

(Pl. kihagyott 5 tablettát, de nem védekezett pluszban, mert gondolta még véd...Aztán csodálkozott, hogy nem jött meg neki. Hagy ne mondjam, hogy pozitív lett a tesztje...)

2013. máj. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!