Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rosszul szedtem a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul szedtem a fogamzásgátlót. Felborítottam a hormonzáztartásom?

Figyelt kérdés

Elkezdtem szedni a Lyndinette 20 fogamzásgátló tablettát ráadásul nem megfelelően.

Megvártam a menstruációm utolsó napját és másnap estétöl kezdtem el szedni a gyogyszert.

Viszont elfelejtettem hogy a 21 nap után van 7 gyogyszermentes nap és ugyan ugy szedtem tovább.Mivel megfeletkeztem erröl és a második levélböl is hiányzott már kb 6 darab ezért megvártam mig teljesen elfogy a második levéllel is.

Most tartom a 7 gyogyszermentes napot és a mai nap a 3.

Megfog jönni a menstruáciom vagy teljesen felborítottam a hormonháztartásom ?



2013. máj. 15. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló alapból káros a szervezetre, de hogy még ennek ellenére sem tudja valaki normálisan szedni...valószínű a hormonháztartásod éppen azt sem tudja magáról, hogy fiú-e vagy lány. Hogy megjön-e, valószínű itt senki sem fogja megjósolni neked. Mindenesetre, ha nem, akkor nem ártana kikérni egy szakorvos véleményét is.
2013. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már idöben elmentem nögyogyászhoz hozzáteszem hogy rettentöen bunkók alig lehet bekerülni söööt képtelenség.

Elmodtam a problémám.Az asszisztens azt mondta menjek inkább nyaralni és várjam meg mig megjön a menstruáciom.

2013. máj. 15. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár tény, hogy nem normálisan szedted a gyógyszert, és kicsit felboríthattad a hormonháztartásod, de valószínűleg meg fog jönni a menzeszed. Ez most így olyan, mintha el akartad volna tolni a menzeszedet valami miatt (igen, gyógyszerrel ezt is lehet szabályozni).


Nem akarlak kioktatni, de ha már gyógyszert akarsz szedni, akkor alap, hogy amikor kiváltod a gyógyszertárban, hazamész, és elolvasod a betegtájékoztatót, mert abban minden benne van, hogy mikor kell elkezdeni, hogyan kell szedni, stb.


Mostantól pedig nagyon figyelj arra, hogy minden nap közel azonos időben vedd be, rendesen tarts szünetet, mert ha az alapvető "szabályokat" nem tartod be, akkor felesleges szedned a gyógyszert, úgy többet árt, mint használ. 28/N

2013. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!